Bohaterowie nagrodzeni przez słupskiego komendanta

i

Autor: KMP Słupsk

Pomorskie: W ostatniej chwili uratowali topiące się dzieci. Komendant nagrodził bohaterów

2019-06-29 20:25

Nie każdy bohater nosi pelerynę. Osoby, które w celu ratowania czyjegoś życia są w stanie poświęcić własne, naprawdę są wśród nas. W środę insp. Leszek Gurski z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku podziękował mężczyznom, którzy uratowali dzieci topiące się w jeziorze Obłęże koło Kępic. Odwagi, zimnej krwi i przytomności umysłu gratulowali również starosta słupski, wójtowie Kobylnicy i Kępic oraz ratownik WOPR.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce 12 czerwca. - Wypoczywający nad jeziorem Obłęże dwaj bracia na widok tonących dzieci ruszyli na pomoc. Jeden z nich wyciągnął je z wody, po czym drugi reanimował nieprzytomną dziewczynkę - podaje słupska policja.

- Błyskawiczna reakcja na wystąpienie zagrożenia życia dzieci była ponadprzeciętna i zasługuje na najwyższe słowa uznania - powiedział o bohaterach komendant. Bracia przyznali natomiast, że drugi raz postąpiliby tak samo.

Konferencja prasowa stała się także okazją do rozmowy o tematyce bezpieczeństwa nad wodą. Niestety, wypoczynek nad morzem, jeziorem czy rzeką w wielu przypadkach kończy się tragicznie. Tak było w piątek na gdańskiej plaży. Czytaj więcej w artykule Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje dwóch nastolatków, którzy zniknęli pod wodą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE