Pomorskie: Złodziej ukradł pieniądze na leczenie 4-letniej Zuzi. Dziewczynka walczy z rakiem

2021-06-23 11:45
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: mat. pras.

Funkcjonariusze z Kościerzyny zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy ze skarbonki w jednej z galerii w Kościerzynie. Zebrana gotówka miała być przeznaczona na leczenie 4-letniej dziewczynki. Zuzia zmaga się z poważną chorobą. Aresztowanemu złodziejowi grozi długa odsiadka.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie Piotr Kwidziński poinformował dziś PAP, że zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. To przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. - W połowie czerwca policjanci otrzymali informację o włamaniu w jednej z kościerskich galerii. Jak ustalili śledczy, sprawca po wejściu na hol galerii uszkodził zamknięcie skarbonki, w której znajdowały się pieniądze ze zbiórki przeznaczonej na leczenie 4-letniej Zuzi walczącej z rakiem - tłumaczył Piotr Kwidziński, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Funkcjonariusze zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu, dzięki czemu namierzyli sprawcę włamania. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Złodziejowi przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem.

EURO 2020: GORĄCE ROSJANKI i STADION ZA MILIARD l Futbologia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE