Spłonęła Biedronka

Potężny pożar Biedronki w Słupsku! "Obiekt spłonął niemal całkowicie" [WIDEO]

2022-07-26 20:48

Słupsk: Ogromny pożar Biedronki przy ul. Wolności wybuchł we wtorek (26.07.2022 r.) ok. godziny 17:00. Obiekt spłonął niemal całkowicie a to, co nie uległo spaleniu, zostało zalane wodą podczas akcji gaśniczej - przekazała w rozmowie z PAP pełniąca obowiązki oficera prasowego KM PSP w Słupsku st. kpt. Iwona Lenart.

Pożar Biedronki w Słupsku. Strażacy o szczegółach

Pożar Biedronki wybuchł we wtorek ok. godz. 17. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się za sklepem sieci Biedronka przy ul. Wolności lub na jego zapleczu i bardzo szybko się rozprzestrzenił. Objął łatwopalny dach obiektu, który zawalił się do środka budynku. - Obiekt spłonął niemal całkowicie a to, co nie uległo spaleniu, zostało zalane wodą podczas akcji gaśniczej, w której wzięło udział 17 jednostek ochrony przeciwpożarowej PSP i OSP. Pożar gasiło 68 strażaków - przekazała st. kpt. Iwona Lenart, cytowana przez Polską Agencję Prasową. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Plaga kradzieży na Jarmarku Dominikańskim. "Co pokazuje Jarmark? To, co Polak potrafi..."

Słupsk: Pożar Biedronki i ewakuacja klientów

Przedstawicielka straży zaznaczyła w rozmowie z PAP, że był to duży pożar. Zagrożone były sąsiednie budynki, stąd tak duże środki i siły użyte do akcji gaśniczej. Podkreśliła, że w pożarze nikt nie został poszkodowany. Zadziałały systemy alarmowe i klienci oraz pracownicy sklepu opuścili go przed przyjazdem strażaków. O zdarzeniu został powiadomiony nadzór budowlany. Na miejscu i w pobliżu pracowali również policjanci, którzy kierowali ruchem. Kierowcy musieli się liczyć z konkretnymi utrudnieniami. - Działania gaśnicze potrwają jeszcze wiele godzin - przekazują strażacy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Tragedia 72-letniego zegarmistrza. Spłonął mu dom, stracił w pożarze wszystko

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki