Szykuje się ważne przesłuchanie

Przełomowa zmiana w sprawie Iwony Wieczorek. Działka, tajemnicze billingi. Wszystko złoży się w całość?

2023-03-29 5:00

Znajomy Iwony Wieczorek, Paweł P., który usłyszał niedawno zarzuty utrudniania śledztwa ws. zaginięcia dziewczyny, znowu znalazł się na celowniku organów ścigania. Mężczyzna ma zostać przesłuchany przez nowego prokuratora, pracownika "Archiwum X" w Krakowie. Nie wiadomo jeszcze, czy podejrzany znowu zostanie tm przewieziony, czy wszystko odbędzie się w Gdańsku.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. "Archiwum X" z Krakowa przesłucha Pawła P.?

Czy dojdzie do przełomu ws. zaginięcia Iwony Wieczorek? Jak informuje Fakt.pl, Paweł P., który usłyszał wcześniej zarzuty dotyczące utrudniania śledztwa, ma zostać znowu przesłuchany, ale tym razem przez prokuratora "Archiwum X" w Krakowie. Podejrzany to znajomy 19-latki, z którą bawił się w dniu zaginięcia, tj. 16 lipca i w nocy z 16 na 17 lipca 2010 r. Obydwoje mieli najpierw razem z innymi osobami przebywać na posesji babci 35-letniego obecnie mężczyzny, a później przenieść się Dream Clubu w Sopocie, który Wieczorek opuściła już sama. Dziewczyna miała później dzwonić do Pawła P. kilkanaście razy, o czym informują bilingi.

Matka podejrzanego zapłaciła poręczenie majątkowe

Chęć ponownego przesłuchania mężczyzny przez prokuratora "Archiwum X" potwierdza jego adwokat Krzysztof Woliński, który dodaje, że nie wie jeszcze, czy czynności z jego klientem mają zostać wykonane w Krakowie, czy Gdańsku. Obrońca 35-latka wyjaśnia ponadto, że kwotę 50 tys. zł poręczenia majątkowego, jaką wyznaczył sąd, uregulowała matka podejrzanego.

- Teraz czekamy na dalszy bieg wypadków - mówi w rozmowie z Fakt.pl Woliński.

Sonda
Czy uda się w końcu wyjaśnić okoliczności zaginięcia Iwony Wieczorek?
Krzysztof Rutkowski jest przekonany, że Iwona Wieczorek nie żyje? „Trzeba szukać ciała”
Listen on Spreaker.