Psy porzucone na mrozie

i

Autor: materiały policji

Pieski uratowane

Przywiązał dwa psy do palety na mrozie! Znasz ich właściciela?

2023-11-27 21:30

Czy wiesz, kto jest właścicielem tych dwóch piesków? Zostały uratowane dzięki czujności ludzi i interwencji kartuskich policjantów. Funkcjonariusze zostali powiadomieni o tym, że dwa psy są przywiązane na podwójnej smyczy pod sklepem w Dzierżążnie, właściciel gdzieś zniknął, a zwierzaki marzną od trzech godzin. Psy trafiły pod opiekę OTOZ Animals, policja szuka ich właściciela i prosi o informacje.

Ktoś przywiązał dwa pieski do palety i zostawił je na mrozie. Policja szuka właściciela zwierzaków

Zapomniał o własnych psach? A może świadomie je porzucił na mrozie, przywiązane pod sklepem? Kartuscy policjanci szukają właściciela dwóch zwierzaków, które zostały zostawione pod jednym ze sklepów w Dzierżążnie. Ludzie nie pozostali obojętni na los piesków i powiadomili mundurowych o tym, że zwierzęta są przywiązane podwójną smyczą do palety i marzną na mrozie od trzech godzin. Policjanci przyjechali na miejsce, ale właściciela psów nadal nigdzie nie było. Tymczasem było bardzo zimno i padał śnieg. Psy trafiły pod opiekę OTOZ Animals w Kościerzynie, policja szuka ich właściciela i prosi o informacje. Jeśli wiesz, kto porzucił psy, zadzwoń na policję pod numer 47 74 22 222 lub pod numer 112. Zgłoszenie może być anonimowe.

"Policjanci apelują do mieszkańców, by zaalarmowali, gdy widzą zwierzę w złych warunkach" 

"Porzucenie psa jest przestępstwem za które grozi wysoka grzywna, a do tego kara pozbawienia wolności. Przy minusowych temperaturach nie zapominajmy naszych czworonożnych przyjaciołach. Mundurowi przypominają, że to na właścicielu czworonoga zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt spoczywa obowiązek opieki nad zwierzęciem. Policjanci apelują do mieszkańców, by zaalarmowali gdy widzą zwierzę w złych warunkach" - apelują policjanci na swojej stronie internetowej.

Psy porzucone na mrozie

i

Autor: materiały policji
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Quiz o zwierzętach. Czy wiesz ile kręgów szyjnych ma żyrafa?

Pytanie 1 z 10
Które duże dzikie koty nie potrafią mruczeć, ale za to w przeciwieństwie do innych drapieżnych kotów, są świetnymi pływakami?
Kraków. Znaleźli na mrozie psa ze ZWIĄZANYM PYSKIEM!