Rzucił się z pięściami na starszego mężczyznę. Grad ciosów przerwał policjant po służbie

i

Autor: KPP Lębork Rzucił się z pięściami na starszego mężczyznę. Grad ciosów przerwał policjant po służbie

Rzucił się z pięściami na starszego mężczyznę. Grad ciosów przerwał policjant po służbie

2021-03-22 14:15

W piątkowe popołudnie (19 marca) sierż. Mateusz Komorowski z lęborskiej komendy był świadkiem brutalnego ataku. Sprawca uderzył pięścią w twarz starszą od siebie osobę, przewracając ją na chodnik. Napastnik kontynuował ciosy i kopał pokrzywdzonego mężczyznę w głowę. Bohaterska akcja funkcjonariusza pozwoliła szybko pomóc poszkodowanemu oraz zatrzymać napastnika.

Policjant błyskawicznie dobiegł do miejsca zdarzenia. Sprawca uciekł, widząc zdecydowaną reakcję funkcjonariusza po służbie. - Sierż. Mateusz Komorowski zapamiętał rysopis, ale w pierwszej kolejności przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie i wezwał służby ratunkowe. Gdy upewnił się, że ranny 57-latek nie pozostanie bez opieki, rozpoczął poszukiwania sprawcy - podaje Komenda Powiatowa Policji w Lęborku.

Stróż prawa zauważył napastnika na pobliskim osiedlu, dogonił go i obezwładnił. Zatrzymany mężczyzna był kompletnie pijany. Miał w organizmie przeszło dwa promile alkoholu.

Podejrzany 23-latek usłyszał już zarzuty uszkodzenia ciała. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Zarządzono wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Olsztyn: Policjant pomógł niewidomej kobiecie przejść na drugą stronę jezdni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE