Sceny jak gangsterskiego filmu! Ukraińcy dusili go plastikowym workiem, okradli i wyrzucili z samochodu

i

Autor: Pomorska Policja Trzej Ukraińcy podejrzani o dokonanie rozboju trafili do aresztu.

Horror w Gdańsku

Sceny jak z gangsterskiego filmu! Ukraińcy dusili go plastikowym workiem, okradli i wyrzucili z samochodu

2023-02-11 20:35

W Gdańsku trzej Ukraińcy dokonali rozboju jak z filmów gangsterskich! Ich ofiarą padł 40-letni mężczyzna, który wsiadł do samochodu z oznaczeniami taksówki. Jego podróż szybko zamieniła się w koszmar. Sprawcy narzucili mu na głowę plastikowy worek, bili go, okradli, a na koniec wyrzucili z samochodu. Cudzoziemcy trafili do aresztu. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Gdańsk. Rozbój jak z filmów gangsterskich. Dusili go plastikowym workiem

Pod koniec stycznia w Gdańsku doszło do szokującego rozboju. Ofiarą przestępstwa padł 40-letni mężczyzna, który nie spodziewając się podstępu, na al. Grunwaldzkiej wsiadł do samochodu z oznaczeniami taksówki. Usiadł na przednim fotelu pasażera, a gdy pojazd ruszył, został zaatakowany w brutalny sposób. Dwaj Ukraińcy siedzący na tylnych fotelach zaczęli go dusić przy użyciu plastikowego worka, który zarzucili ofierze na głowę. Dodatkowo pokrzywdzony był bity pięściami, a cudzoziemcy zabrali mu kurtkę, portfel z dokumentami, kartę bankomatową, kluczyki do samochodu i telefon. Mężczyzna wycenił straty na kwotę prawie 2000 złotych. 

Kilka dni po zdarzeniu policjanci zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy i zabezpieczyli samochód marki Skoda Octavia, którym poruszali się sprawcy. Tego samego dnia kryminalni z Wrzeszcza ustalili miejsce pobytu drugiego z podejrzanych w tej sprawie. Funkcjonariusze weszli do jednego z salonów gier i podczas przeszukania pomieszczenia na zapleczu lokalu zatrzymali 19-latka z Gdańska. Kilka godzin później na terenie Sopotu w ręce funkcjonariuszy wpadł 40-letni mężczyzna - trzeci z napastników. Trzej obywatele Ukrainy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty za rozbój oraz za usiłowanie wykonania transakcji kartą bankomatową należącą do pokrzywdzonego. Sąd zgodził się na zastosowanie wobec nich trzymiesięcznego aresztu. Za dokonanie rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za usiłowanie kradzieży z włamaniem mogą trafić do więzienia na 10 lat.

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Zabójca Moniki przyznał się do winy i przeprosił rodzinę