Skatowali na śmierć dwumiesięczne dziecko. Sąd bezwzględny dla Karoliny i jej partnera [AKTUALIZACJA]

2022-01-23 14:24
Zabili dwumiesięczne dziecko
Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Zabili dwumiesięczne dziecko

Wracamy do tematu wstrząsającego zabójstwa w Starogardzie Gdańskim (woj.pomorskie). Rodzice usłyszeli zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dwumiesięcznego dziecka. Karolina P. (22 l., matka ofiary) jest w areszcie. - W przypadku ojca sąd zastosował dozór policji, ale prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję - podała w niedzielę Polska Agencja Prasowa. Tego samego dnia nastąpiła ważna zmiana. Mężczyzna również trafił za kratki!

Aktualizacja 14:20

Na trzy miesiące do aresztu trafi 23-letni mężczyzna, podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem dwumiesięcznej córki - zdecydował w niedzielę Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim (Pomorskie). Od piątku w związku z tą sprawą w areszcie przebywa też matka niemowlęcia. O decyzji sądu ws. aresztu dla mężczyzny poinformowała PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk

Aktualizacja: Majeczkę zakatowano na śmierć, Zuzi grozi kalectwo. Ojciec zrzuca winę na matkę! "Byłem zastraszany"

Godzina 10:47

Do tej pory trudno uwierzyć w dramat, który rozegrał się w czwartek (20.01.2022) w jednym z mieszkań w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie). Nie żyje dziewczynka, która miała zaledwie 10 tygodni. Dlaczego tuż po urodzeniu musiała przeżywać niewiarygodne katusze? Na podstawie wstępnych wyników sekcyjnych ustalono, że zmarła dziewczynka posiadała liczne urazy na całym ciele. Charakter obrażeń wskazywał, że przemoc wobec niemowlęcia miała miejsce na długo przed tym, jak trafiła do szpitala. Dziecko wychowywane było przez oboje młodych rodziców. Para miała jeszcze dwoje dzieci w wieku 4 i 2 lat. W tym samym budynku mieszkała babcia kobiety. W mieszkaniu często przebywali inni członkowie rodziny. Dziś już wiemy, że rodzicom zostały przedstawione najcięższe z możliwych zarzutów. Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wyjaśnił szczegóły w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Nowe fakty: Rodzice zakatowali na śmierć dwumiesięczną córeczkę. Wiemy, co będzie z pozostałymi dziećmi

Czytaj więcej o sprawie: Skatowali 10-tygodniową córeczkę! Miała połamane rączki. Koszmar w Starogardzie Gdańskim

Dwumiesięczna dziewczynka skatowana w Starogardzie Gdańskim. Sąd bezwzględny dla Karoliny. Najcięższe zarzuty dla rodziców

Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim została powiadomiona w piątek o śmierci dwumiesięcznego dziecka w miejscowym szpitalu. Niemowlę trafiło tam w stanie ciężkim z licznymi obrażeniami ciała. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że śmierć dziecka może być wynikiem przestępstwa, prokuratorzy natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie przyczyny i okoliczności śmierci. Przeprowadzono oględziny i przeszukanie miejsca zamieszkania zmarłego dziecka, sekcję zwłok, zatrzymano rodziców i siostrę matki dziecka oraz jej konkubenta - powiedział prokurator Mariusz Duszyński w rozmowie z PAP.

- W związku z poczynionymi ustaleniami prokurator przedstawił rodzicom dziecka zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a ojcu dodatkowo posiadania narkotyków. Następnie skierował wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. Dwie pozostałe zatrzymane w sprawie osoby usłyszały zarzuty nieudzielenia pomocy dziecku - poinformował prokurator Duszyński.

Starogard Gdański. Dwumiesięczna dziewczynka nie żyje. Matka w areszcie, ojciec tylko z dozorem

W piątek Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim (21.01.2022) zastosował dwumiesięczny areszt wobec matki dziecka, zaś wobec ojca jedynie dozór policji. Uzasadniając tę decyzję sąd stwierdził, że z materiału dowodowego wynika, iż co do matki istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa nieumyślnego spowodowania śmierci, a w odniesieniu do ojca nieudzielenia mu pomocy. Ta decyzja nie podoba się prokuraturze.

- Prokurator zaskarżył tę decyzję, kierując zażalenie do sądu. W ocenie prokuratora ujawnione na ciele dwumiesięcznego dziecka liczne obrażenia wskazywały na zabójstwo. Ponadto, dobro postępowania i potrzeba wyjaśnienia wszystkich okoliczności śmierci dziecka wymaga, by rodzice, którzy usłyszeli zarzuty, pozostali w izolacji, co uniemożliwiłoby wpływ na ustalenia postępowania - powiedział PAP prokurator Duszyński.

Do sprawy będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie. Wszystkim, którym leżało na sercu dobro dziewczynki składamy wyrazy głębokiego współczucia. 

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Zabójstwo w Kętrzynie. Syn ofiary z zarzutami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE