Sklepy otwarte 15 sierpnia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Gdzie zrobimy zakupy w Trójmieście?

2019-08-14 9:00 PT
Sklepy otwarte 15 sierpnia 2019 roku. Czy McDonald's i KFC są otwarte? [INFORMATOR]
Autor: Obraz TeroVesalainen z Pixabay Sklepy otwarte 15 sierpnia 2019 roku. Czy McDonald's i KFC są otwarte? [INFORMATOR]

W najbliższy czwartek (15 sierpnia) obchodzić będziemy kościelne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz państwowe Święto Wojska Polskiego. Dla wielu z nas oznacza to dzień wolny od pracy. Które sklepy będą wówczas otwarte w Trójmieście? Sprawdziliśmy to!

15 sierpnia - święto kościelne i państwowe!

W czwartek (15 sierpnia) obchodzimy uroczyste święto kościelne Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To przedmiot wiary chrześcijańskiej. Dotyczy wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Tego samego dnia wypada też Święto Wojska Polskiego. W tym roku odbędą się liczne uroczystości państwowe. 15 sierpnia jest oczywiście dniem ustawowo wolnym od pracy.

15 sierpnia - sklepy otwarte w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Gdzie zrobić zakupy 15.08. w Trójmieście?

Jeżeli chcecie zrobić zakupy w dużych sieciach supermarketów, takich jak Auchan, Carrefour, Biedronka, Tesco, Lidl, Aldi czy Piotr i Paweł, musicie się z tym uporać dzień wcześniej. Z pewnością jednak znajdą się i tacy, którym w czwartek zabraknie ważnego składnika do obiadu lub po prostu zapomną bądź nie zdążą z zakupami "na zapas". Polecamy takim osobom sklepy osiedlowe, gdzie za kasą stanie właściciel. Czynne będą też "Żabki". Pamiętajmy, że 15 sierpnia prawdopodobnie napotkamy spore kolejki. W ostateczności możemy również zaopatrzyć się na stacji benzynowej.

Zakaz handlu w najbliższy czwartek nie obejmuje lokali gastronomicznych oraz sieci kin.