Kolejny rekord MEVO! Bezpłatne rezerwacje już od środy!

2019-08-13 14:00 PT

Padł kolejny rekord rowerów miejskich MEVO! W pierwszej połowie sierpnia zanotowana została okrągła liczba wypożyczeń... 1,5 miliona! Już od środy (14 sierpnia) testowo wprowadzone zostaną bezpłatne rezerwacje. Będzie można dokonać ich 3 razy dziennie na maksymalnie 5 minut.

System MEVO funkcjonuje od 26 marca. Przez niemal pięć miesięcy rowery miejskie zdążyły wpisać się w krajobraz miast i gmin regionu. - Półtora miliona wypożyczeń w tak krótkim czasie to zdecydowany rekord w skali Polski. Cieszymy się, że mieszkańcy OMGGS tak chętnie korzystają z MEVO. Rower okazał się znakomitym i skutecznym uzupełnieniem transportu publicznego - mówi Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.

Aktualnie ogólnie dostępne są 1224 rowery. Jednoślady najchętniej wypożyczamy ze stacji molo Sopot. Już ponad 17 tysięcy użytkowników odebrało rower z tego miejsca. Łącznie przejechaliśmy na MEVO przeszło 5 milinów kilometrów. Najaktywniej korzystamy z nich w środy i piątki.

Powrót rezerwacji MEVO!

Do końca lipca w systemie zarejestrowały się ponad 142 tysiące użytkowników. - To dobry czas na testy i sprawdzenie, jakie rozwiązania są dla wypożyczających satysfakcjonujące, a co należy poprawić. Jedną z funkcjonalności wymagających ulepszenia okazał się sposób rezerwacji. Już 14 sierpnia, testowo, powraca funkcja rezerwacji, która pozwoli na skorzystanie z tego udogodnienia 3 razy dziennie - informuje zespół prasowy firmy Nextbike Polska. Jednoślady będą czekać na użytkownika przez 5 minut. Zgodnie z rodzajem taryfy, maksymalna liczba zarezerwowanych rowerów to odpowiednio 1, 2 lub 5 przy każdej z rezerwacji.