Something Rotten w Teatrze Muzycznym w Gdyni

i

Autor: Materiały prasowe

Kultura

„Something Rotten, czyli coś się psuje” w Teatrze Muzycznym w Gdyni

2022-08-04 12:24

Dawno, dawno temu dwaj angielscy bracia postanowili zawalczyć o sławę z samym Szekspirem. Poszli do jasnowidza i… tak powstał musical. „Something Rotten, czyli coś się psuje” – najzabawniejsza komedia muzyczna sezonu już 3 września w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Broadwayowską produkcję wyreżyseruje Tomasz Dutkiewicz – dyrektor warszawskiego Teatru Komedia, znany z takich tytułów jak „Gorączka Sobotniej Nocy”, „Ghost”, czy „The Big Bang”. Tym razem przeniesie Widzów do Londynu w czasów wczesnego renesansu. Podziwem cieszy się tam legendarny już za życia William Szekspir. Na część jego popularności mają ochotę Bracia Spodek, poczatkujący scenopisarze. Ich zaciekła walka doprowadza ich do jasnowidza, a w konsekwencji… powstania nowego gatunku scenicznego, czyli musicalu! Usłyszycie żywiołową muzykę, monumentalną scenografię i zbiorowe sceny taneczne na nawet 70 artystów. Szekspir by się uśmiał!

Więcej informacji oraz bilety tutaj.

O spektaklu

Renesans. Bracia Nick i Nigel Bottom bezskutecznie próbują wystawić dochodową sztukę teatralną, wciąż pozostając w cieniu prawdziwego mistrza słowa, niejakiego Williama Shakespeare'a. Gdy tracą nadzieję na powodzenie, miejscowy wróżbita ogłasza, że przyszłość teatru to nie tylko gra aktorska, ale także taniec i śpiew... jednocześnie! Nick i Nigel postanawiają wystawić pierwszy na świecie musical. Przygotowania do premiery uświadamiają im, na czym polega... cały ten zgiełk. Broadwayowski spektakl pełen humoru, literackich i muzycznych odniesień oraz zapierających dech kostiumów z epoki elżbietańskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE