Sopot odwołuje spotkanie wigilijne dla bezdomnych! Znamy powód. Co w zamian?

2021-12-07 8:15
Sopot odwołuje spotkanie wigilijne dla bezdomnych! Znamy powód. Co w zamian?
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Sopot odwołuje spotkanie wigilijne dla bezdomnych! Znamy powód. Co w zamian?

Z powodu trwającej czwartej fali epidemii koronawirusa w Polsce nie odbędzie się w tym roku sopockie spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących oraz bezdomnych. Władze miasta wraz z Caritasem przygotują dla nich paczki świąteczne. Dostarczy je Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

O wydarzeniach związanych ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem władze kurortu poinformowały w poniedziałek na briefingu prasowym na placu Przyjaciół Sopotu. - Ten czas jest trudny, ale też cieszę się, że tylu mieszkańców Sopotu jest zaszczepionych. I mam nadzieję, że coraz więcej naszych mieszkańców i gości też będzie zaszczepionych, żebyśmy zbliżające się święta mogli odbyć bardzo bezpiecznie - powiedział prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Wiceprezydent miasta Magdalena Czarzyńska-Jachim poinformowała, że w tym roku z powodu epidemii nie odbędzie się spotkanie wigilijne dla osób ubogich i bezdomnych. - Zagrożenie covidowe jest bardzo duże, ale każda z tych osób, czy to seniorzy, czy osoby w kryzysie bezdomności, otrzymają przygotowane wspólnie przez miasto i Caritas paczki świąteczne. Chcę jednocześnie zwrócić się z apelem. Jeśli macie sąsiadów, o których wiecie, że będą w te święta samotni, to zgłaszajcie te osoby do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Sopockiego Centrum Wolontariatu. Na pewno do nich dotrzemy z życzeniami, pomocą i dobrym słowem - zaznaczyła.

Sonda
Czy często angażujesz się w akcje charytatywne/zbiórki?

W grudniu 2021 roku odbędzie się też akcja pod hasłem "Sopocianie sopocianom na święta". - Jak w zeszłym roku, będziemy pamiętać o seniorach i osobach samotnych, które także ze względów pandemicznych nie uczestniczą w wielu wydarzeniach. Dlatego znowu zrobimy dla nich akcję "Sopocianie sopocianom na święta". Będą to kartki, drobne prezenty, ale także choinki. Przygotują to mieszkańcy, uczniowie sopockich szkół, a dostarczy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - mówiła Czarzyńska-Jachim. Dodała, że miasto czeka też na gości i turystów, którzy przyjadą do Sopotu z okazji świąt i Nowego Roku.

- Na naszych gości czeka branża turystyczna. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że sopoccy hotelarze bardzo dobrze przygotowują się do trudnych pandemicznych warunków. Oczywiście do końca nie wiemy, jak będą wyglądały ewentualne obostrzenia, ale jesteśmy na to przygotowani - zapewniła wiceprezydent Sopotu.

Jeśli pogoda na to pozwoli, od 16 grudnia na molo w Sopocie uruchomione zostanie lodowisko. W tym samym miejscu od 25 grudnia do 9 stycznia działać będzie też miasteczko noworoczne, głównie z budkami gastronomicznymi.

Groby osób bezdomnych i NN. Były gwiazdor dziecięcy PRL, ofiary pożaru. Przerażający widok! Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE