Straż pożarna

i

Autor: Pixabay Straż pożarna - zdj. ilustracyjne

Walka z ogniem

Starogard Gdański. Pożar kamienicy. Ewakuacja mieszkańców, dwie osoby w szpitalu

2023-03-07 22:29

We wtorek wieczorem doszło do pożaru w kamienicy w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie). Strażacy z budynku ewakuowali 11 osób, przy pomocy wysięgnika. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Starogard Gdański. Pożar kamienicy. Dwie osoby w szpitalu

Służby o pożarze w kamienicy przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zostały poinformowane we wtorek (7 marca) około godz. 20:40. - Pożar wystąpił na pierwszym piętrze budynku i przeniósł się na klatkę schodową odcinając mieszkańcom drogę ewakuacji - mówił PAP oficer prasowy mł. kpt. Michał Swobodziński i dodał, że strażacy przy pomocy wysięgnika hydraulicznego ewakuowali z budynku 11 osób, w tym dwie nieprzytomne (kobietę i mężczyznę) z zachowanymi funkcjami życiowymi, które zostały przewiezione do szpitala. - W tej chwili sytuacja jest już opanowana, trwa dogaszanie i sprawdzanie - dodał Swobodziński.

Z kolei Oficer prasowy starogardzkiej policji asp. sztab. Marcin Kunka powiedział PAP, że po zakończonym oddymianiu mieszkańcy prawdopodobnie wrócą do swoich mieszkań. Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej i policja. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Po zakończeniu akcji gaśniczej jej ustaleniem zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa wraz z policją.

CZYTAJ TEŻ: Iwona Wieczorek została pobita przed zaginięciem. Co ujawnił jej były chłopak?

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Boją się pożarów