Pijany kierowca autobusu woził pasażerów po Gdańsku. Już nie pracuje

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK Pijany kierowca autobusu woził pasażerów po Gdańsku. "Już nie pracuje"

Już nie pracuje

Kierowca autobusu po pijaku wyjechał wozić pasażerów. Wpadł na rutynowej kontroli

2023-03-06 16:57

Ten poranek 56-letni kierowca autobusu z Gdańska z pewnością zapamięta na długo. W poniedziałek (6 marca) o świcie, niedługo po tym, jak wyjechał z zajezdni, został zatrzymany do rutynowej kontroli policyjnej. Badanie alkomatem wykazało, że miał promil alkoholu. Od razu został zatrzymany, z miejsca stracił też pracę.

"W poniedziałek [6 marca - przyp. red.] po godz. 4 nad ranem, na ul. Elbląskiej w Gdańsku policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrolę stanu trzeźwości kierujących" - informuje funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku, st. sierż. Justyna Chabowska. "W pewnym momencie do kontroli zatrzymali też kierowcę autobusu". 

Pijany kierowca autobusu w Gdańsku. Grozi mu odsiadka

"Badanie stanu trzeźwości gdańszczanina wykazało, że jest pod wpływem alkoholu" - mówi dla PAP. 56-letni mężczyzna wydmuchał prawie promil alkoholu. "Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i przewieźli go do komisariatu" - dodaje Chabowska. Teraz byłemu już kierowcy grozi do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. 

Gdańsk. Kierował autobusem po spożyciu. Już nie pracuje

Byłemu, ponieważ tego samego dnia stracił pracę. Dyrektor ds. komunikacji miejskiej BP Tour, Marcin Tokarski, powiedział PAP, że mężczyzna wyjeżdżał z zajezdni i nie przewoził pasażerów. "Kierowca pracował w naszej firmie od grudnia ubiegłego roku" - przekazał. Dodał, że w wyniku poniedziałkowego incydentu został natychmiastowo dyscyplinarnie zwolniony.  

Sonda
Czy lubisz podróżować autobusami?
Pijany kierowca rozbił busa o radiowozów policyjny
Listen on Spreaker.