Dziś zawyją syreny alarmowe! Będzie głośno. Dlaczego wyją syreny alarmowe w Gdańsku? [29.10.2021]

2021-10-29 8:12
Zawyją syreny alarmowe
Autor: Pixabay.com / CC0 Zawyją syreny alarmowe

Syreny alarmowe zawyją w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Szczecinie. W piątek, 29.10.2021, punktualnie o 12:00 zrobi się bardzo głośno. Dlaczego wyją syreny alarmowe w Gdańsku i trzech innych polskich miastach? Jaki jest cel tej skoordynowanej akcji? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w tym artykule na www.se.pl. Zobacz, dlaczego w Gdańsku zawyją syreny alarmowe w piątek, 29 października 2021 roku!

Syreny alarmowe zawyją w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Szczecinie. Dlaczego? [29.10.2021]

Syreny alarmowe zawyją w Gdańsku, ale również w Warszawie, Łodzi oraz Szczecinie. W piątek, 29.10.2021, w czterech polskich miastach wybrzmi sygnał nadany przez syreny alarmowe. Dlaczego zawyją syreny? Co to oznacza? Jak tłumaczy Jędrzej Sieliwończyk z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, syreny alarmowe zawyją w ramach akcji społecznej "Alarm dla klimatu", powstałej z inicjatywy portalu Gazeta.pl oraz Koalicji Klimatycznej. - Celem akcji jest symboliczne podkreślenie doniosłości nadchodzącego szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, na którym światowi liderzy będą podejmować decyzje dotyczące przyszłości naszej planety i jej klimatu - informuje miejski portal Gdansk.pl. Syreny alarmowe w Gdańsku, Warszawie, Łodzi oraz Szczecinie zawyją punktualnie o godzinie 12:00.

Sonda
Czy martwią Cię zachodzące zmiany klimatyczne?

- Wspólne działanie na rzecz ochrony klimatu to jedno z najważniejszych i najpilniejszych wyzwań, jakie stoją przed nami wszystkimi. Skutków zmian klimatu doświadczamy na co dzień. Jeśli nie zaczniemy działać, z każdym rokiem będzie coraz trudniej - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - W Gdańsku wiemy, jak ważne jest wsłuchiwanie się w głos wszystkich, którym nieobojętny jest los naszej planety. Dlatego, poprzez Gdańskie Forum Zmian Klimatu, szukamy najlepszych rozwiązań, które można zastosować w naszej małej ojczyźnie. W imię solidarności z przyszłymi pokoleniami musimy działać także tu i teraz. Dlatego przyłączyliśmy się do akcji "Alarm dla klimatu" i w piątek w samo południe w całym Gdańsku zawyją syreny - dodaje Dulkiewicz.

Syreny alarmowe zawyją o 12:00 w piątek, 29.10.2021

Syreny alarmowe zawyją w ramach akcji "Alarm dla klimatu" w piątek, 29 października 2021 roku. Dźwięk syren wybrzmi w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Szczecinie punktualnie o 12:00.

"Mała Syrenka" w Teatrze Lalki i Aktora
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE