Tczew: Złodzieje KRADLI DRZWI z klatek schodowych

2019-09-10 14:30 PT
Zatrzymany mężczyzna
Autor: KWP Gdańsk

W ubiegłym tygodniu z klatek schodowych na terenie Tczewa ukradziono troje drzwi. Funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który miał je zdementować, a następnie sprzedać we współpracy ze swoją 21-letnią partnerką. Oboje usłyszeli już zarzuty.

Do zatrzymania doszło wczoraj (9 września). - Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży drzwi zamontowanych na klatkach schodowych. Jak ustalili śledczy, do przestępstw doszło w zeszłym tygodniu na terenie jednego z osiedli w Tczewie. Straty wyceniono w sumie na 3 tysiące złotych - podaje Komenda Powiatowa Policji w Tczewie.

Zatrzymano dwie osoby, które miały mieć związek ze sprawą. - Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 26-letni tczewianin zdemontował drzwi z trzech klatek schodowych, i ukradł je. Mundurowi ustalili również, że sprawca oraz jego 21-letnia partnerka sprzedali skradzione przedmioty w punktach skupu złomu. Wkrótce zostaną one zwrócone właścicielom - zapewniają policjanci.

26-latek odpowie za trzy kradzieże, zaś jego konkubina poniesie odpowiedzialność za trzy paserstwa, za co grozi kara do 5 lat więzienia.