Tczew. Znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Nieprzytomni leżeli w opuszczonym budynku przy ul. Wojska Polskiego

i

Autor: PIOTR JEDZURA/REPORTER

ZMARLI Z WYCHŁODZENIA?

Tczew. Znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Nieprzytomni leżeli w opuszczonym budynku przy ul. Wojska Polskiego

2022-12-04 16:57

W sobotę (3 grudnia) w okolicach godziny 22 odnaleziono ciała dwóch mężczyzn w opuszczonym budynku przy ul. Wojska Polskiego w Tczewie (aglomeracja trójmiejska). Prawdopodobną przyczyną śmierci 54- i 64-latka było wychłodzenie. Ich ciała zostaną zbadane w Zakładzie Medycyny Sądowej.

Tczew. Odnaleziono ciała dwóch mężczyzn. Leżeli w opuszczonym budynku

W sobotę (3 grudnia) w okolicach godziny 22 zawiadomieni funkcjonariusze, odnaleźli ciała dwóch mężczyzn, 54- i 64-latka. Nieprzytomni leżeli w pustostanie przy ul. Wojska Polskiego w Tczewie.

Jak przekazała Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowa KPP w Tczewie, st. post. Katarzyna Ożóg, prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzn było wychłodzenie.

Podkreśliła również, że ich ciała zostaną zbadane w Zakładzie Medycyny Sądowej.

Policja ostrzega: wychłodzenie może zabić

Zbliżają się coraz chłodniejsze dni, temperatura, zwłaszcza w nocy, może spadać blisko zera. To będzie szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu osób bezdomnych. Policjanci każdego roku na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne próbują szukać schronienia.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 zachęcamy do korzystania z policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Sonda
Czy polska policja nadużywa siły?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE