"To będzie armagedon"! Rolnicy i armatorzy zablokują wjazd na Półwysep Helski

2021-07-23 18:00
Protest rolników
Autor: Marcin Gadomski / Super Express

Wjazd na Półwysep Helski i wyjazd z niego będzie praktycznie niemożliwy! W sobotę (24 lipca) od godziny 9:00 do 16:00 we Władysławowie odbędzie się protest armatorów jednostek rybołówstwa rekreacyjnego oraz rolników z AgroUnii. - Akcja spowoduje olbrzymie utrudnienia w ruchu na drodze w kierunku Półwyspu Helskiego - podał władysławowski Urząd Miasta.

Protest rolników i armatorów we Władysławowie. AgroUnia i inne organizacje zapowiadają wspólną blokadę wjazdu na Półwysep Helski. - Informujemy, że 24 lipca w godzinach 9:00-16:00 na ulicy Starowiejskiej (na wysokości sklepu "Biedronka") odbędzie się protest armatorów jednostek rybołówstwa rekreacyjnego, którego organizatorem jest Bałtyckie Stowarzyszenie Wędkarstwa Morskiego z siedzibą w Darłowie oraz Stowarzyszenie Armatorów Statków Rybołówstwa Rekreacyjnego SAJKS z Kołobrzegu. Protest ma charakter pokojowy, jednakże może spowodować spore utrudnienia w ruchu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 216 - przekazał w komunikacie władysławowski magistrat. Przedstawiciele Sztabu Kryzysowego Rybołówstwa Rekreacyjnego podali do mediów wiadomość, że podczas blokady drogi mają być przepuszczane jedynie samochody służb, takie jak karetki pogotowia, radiowozy policyjne czy pojazdy straży pożarnej. Do protestu rybaków rekreacyjnych mają dołączyć rolnicy należący do AgroUnii.

Blokada drogi wojewódzkiej nr 216 we Władysławowie oznacza brak wjazdu i wyjazdu z Półwyspu Helskiego. Nie ma bowiem innych tras, którymi można wyznaczyć jakiekolwiek objazdy.

Przed podjęciem decyzji o wyjeździe na Półwysep Helski warto mieć na uwadze zapowiadane utrudnienia w ruchu. - Choć do Chałup jeżdżę od lat i co sezon spędzam tam prawie każdy weekend, tym razem nigdzie się nie wybieram. To będzie armagedon. Jedyną rozsądną alternatywą jest pociąg, ale też pewnie można spodziewać się w nim sporego tłoku - mówi nam miłośnik kitesurfingu z Trójmiasta.

Półwysep Helski: Piękny zachód słońca w Jastarni! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Zachód słońca w Jastarni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE