To już dziś! Gdańsk powita Mikołaja, który... odpali lampki na wielkiej choince!

2019-12-05 12:00 PT
To już dziś! Gdańsk powita Mikołaja, który... odpali lampki na wielkiej choince!
Autor: Paweł Drzymała To już dziś! Gdańsk powita Mikołaja, który... odpali lampki na wielkiej choince!

W Gdańsku świąteczny klimat czuć od kilku dni. Miasto rozświetlają piękne iluminacje, a na Targu Węglowym odwiedzić możemy wyjątkowy jarmark. Dziś przygotowania do Bożego Narodzenia wejdą w kolejną fazę.

Nikt nie wyobraża sobie grudnia bez choinki. W Gdańsku ta największa stanęła tradycyjnie w pobliżu Fontanny Neptuna. Została ona udekorowana setkami bombek, ledowych lampek i innych ozdób. Już dziś światełka uroczyście rozbłysną, a odpali je… sam Mikołaj!

Do Gdańska brodacz przypłynie galeonem wraz ze swoja świtą. Przywitają go zespoły wokalne z Pałacu Młodzieży, aktorzy Teatru GAK oraz wszyscy mieszkańcy, którzy niecierpliwie wypatrują gościa z Laponii. Mikołaj ma pojawić się u nabrzeży Motławy o godzinie 17:00, tuż przy Zielonym Moście.

Przy okazji czwartkowych uroczystości wręczone zostaną nagrody w konkursie na najpiękniejszą ozdobę na Choinkę Młodych Gdańszczan, która stanęła na Targu Węglowym.

Jak zapewnia magistrat, świątecznie udekorowane zostaną również inne świąteczne drzewka, m.in. w Nowym Porcie przy placu ks. Mariana Góreckiego, w Sobieszewie u zbiegu ulic Nadwiślańskiej i Turystycznej, na Oruni na skwerze przy ulicy Gościnnej, na Biskupiej Górce, a także na Dolnym Mieście przy ulicy Wróbla.

ZOBACZ WIDEO: