To mogło się skończyć TRAGEDIĄ! Naćpany kierowca szarżował po pomorskich drogach!

2019-10-09 8:00 PT
Policja
Autor: KPP Kościerzyna

W poniedziałek (7 października) przed południem w powiecie kościerskim funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę Volkswagena Passata. Z relacji policjantów wynika, że mężczyzna bardzo dziwnie prowadził pojazd, co od razu przykuło ich uwagę. Jak się okazało, 27-latek był pod wpływem narkotyków.

Zdarzenie miało miejsce w Będominie. - Kierowca wykonywał gwałtowne manewry omijania. Dodatkowo jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem substancji odurzających - twierdzili funkcjonariusze i nie byli w błędzie.

- Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość zakazanych substancji w organizmie. W trakcie kontroli znaleziono przy nim narkotyki. Tłumaczył swoją dziwną jazdę tym, że chciał ominąć dziury w nawierzchni, jednak na drodze żadnych nie było - podaje Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie.

27-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia.