Nie milkną echa tragedii na plaży w Stegnie. Policjantka-instagramerka komentuje!

i

Autor: INSTAGRAM

Kary za parawaning?

Tragedia na plaży w Stegnie. Plażowicze mają obowiązki jak kierowcy! Policjantka grzmi i ostrzega przed karami

2022-08-18 9:59

Nie milkną echa tragedii w Stegnie, gdzie na plaży zmarł 45-letni mężczyzna. Ratownicy obwiniają plażowiczów twierdząc, że gdyby nie parawany, dotarliby szybciej. Do sprawy odniosła się znana z mediów społecznościowych policjantka.

Przypomnijmy, do tragedii na plaży w Stegnie doszło 13 sierpnia. 45-letni mężczyzna nagle zasłabł podczas gry w siatkówkę. Na miejsce tragedii jako pierwsi dotarli woprowcy, którzy rozpoczęli reanimację, później pojawiły się kolejne służby, ale pomoc przyszła za późno, i 45-latek zmarł. Echa tej tragedii nie milkną. Pojawiły się komentarze, że ratownicy musieli przedzierać się przez parawany, a plażowicze nie kwapili się, żeby zrobić im tzw. "korytarz życia". Grzegorz Pegza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jantarze twierdził, że przedzierając się przez parawany, ratownicy musieli być wręcz "bezczelni, nachalni", by ludzie łaskawie zabrali swoje rzeczy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zalane ulice i piwnice. Nawałnica w Pomorskiem. Ponad 100 interwencji strażaków

Do sprawy odniosła się znana z mediów społecznościowych policjantka, która na swoim instagramowym profilu "Z pamiętnika policjantki" pisze:

"To tylko przypomnę, że na plaży także należy zrobić „korytarz życia” znany z dróg. A co więcej, na plażach coraz częściej pojawiają się tabliczki zakazujące plażowania (rozstawiania parawanów czy rozkładania kocy) w miejscu, gdzie przebiega droga przejazdu służb ratowniczych. W przypadku gdy nie ma takiego znaku, plażowicze powinni zostawić pas szerokości 5 metrów biegnący przez środek plaży. Nie powinno się także zagradzać dostępu do linii brzegowej. Niestety plażowicze nic sobie z tego nie robią" - ubolewa podinspektor Małgorzata Sokołowska i podnosi kwestię kar i pouczeń dla plażowiczów, które możliwe są w oparciu o regulaminy.

"Aby kogoś ukarać mandatem lub sporządzić wniosek o ukaranie do sądu konieczny jest regulamin, w którym opisane są zasady, które należy przestrzegać. Uważam, że w trosce o nas wszystkich warto umieszczać takie regulaminy tuż przy wejściach na plażę. Poniżej dokładny cytat z kodeksu wykroczeń:

Art. 54

Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany" - czytamy.

ZOBACZ: Reda: Potworna męczarnia kota w rozgrzanym aucie. Cierpiał wiele godzin. Policjanci wybili szybę pałką

Ale jak pokazuje praktyka - regulamin regulaminem a życie życiem. "Wczoraj w Kątach Rybackich - powstawiane tablice, by nie rozkładać się na drodze szybkiego reagowania dla ratowników. W 15 min od mojego przyjścia cała droga została zastawiona parawanami" - komentuje post jeden z obserwatorów profilu.

Wielu komentujących ma na to jedną receptę: całkowity zakaz parawanów.

W Gryfinie trwa stawianie zapór na Odrze

A Wy, co o tym sądzicie?

Sonda
Czy parawany na polskich plażach powinny zostać zabronione?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE