Nawałnice w Pomorskiem. Ponad 100 interwencji strażaków

i

Autor: WOJCIECH STRÓŻYK / REPORTER & Nawałnice w Pomorskiem. Ponad 100 interwencji strażaków

Wichury i ulewa

Zalane ulice i piwnice. Nawałnica w Pomorskiem. Ponad 100 interwencji strażaków

2022-08-16 19:53

Połamane drzewa, zalane ulice i piwnice, to skutki nawałnicy, która przeszła nad Pomorskiem. Strażacy odnotowali ponad 100 interwencji w całym województwie.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa, do godz. 18.30 odnotowano 103 interwencje w związku z nawałnicami, które przeszły przez województwo pomorskie. - Strażacy wyjeżdżali do wypompowania wody z zalanych piwnic, ulic i połamanych drzew - dodał Płusa. Najwięcej zdarzeń odnotowano w pow. wejherowskim - 28, bytowskim - 13, Gdańsku - 11, kartuskim - 10 oraz kościerskim - 7. Na skutek ulewy w Gdańsku kierowcy mieli kłopoty z przejazdem kilkoma ulicami, które zalała woda. Z dużymi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się też kierowcy na Obwodnicy Trójmiasta po zderzeniu dwóch samochodów w Karczemkach na trasie w kierunku Łodzi.

Czytaj też: Reda: Potworna męczarnia kota w rozgrzanym aucie. Cierpiał wiele godzin. Policjanci wybili szybę pałką

Burze i upał w woj. pomorskim. IMGW wydało ostrzeżenia

W woj. pomorskim obowiązują dwa ostrzeżenia meteorologiczne 2. stopnia: przed upałem i burzami z gradem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie wydanym przez IMGW. Ostrzeżenie przed burzami jest ważne co najmniej do końca dnia. Upał będzie występował w regionie do piątku.

Nawałnica przeszła nad Szczecinem
Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE