Starogard Gdański. Tragiczny pożar. Zginęło 3 dzieci [31.03.22]

i

Autor: KW PSP Starogard Gdański

Starogard Gdański. Adaś, Laura i Emilka zginęli w pożarze. Strażacy płakali, gdy wynosili ciała z ognia

2022-03-31 20:40

Rodzeństwo Adaś (+5 l.), Laura (+2 l.) i Emilka (2 mies.) zginęło we śnie w pożarze kamienicy w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie). Lekarze walczą o życie ich siostrzyczki Agnieszki. W szpitalu przebywają też rodzice dzieci: Mateusz W. (27 l.) i Nikoletta K. (24 l.).

Do tragedii doszło w czwartek nad ranem w czteropiętrowej kamienicy przy ul. Chojnickiej 14 w Starogardzie Gdańskim. Mateusz i Nikoletta mieszkali z czwórką swoich dzieci: Adasiem, Agnieszką, Laurą i urodzoną w lutym Emilką w mieszkaniu na drugim piętrze. Ogień pojawił się nagle i rozprzestrzenił się bardzo szybko zajmując drewniany strop. Rodzice próbowali ratować siebie i dzieci z pożaru, ale drogę ucieczki odcięły im płomienie. Uwięziona rodzina nie miała czym oddychać. Adaś, Laura i Emilka nie doczekali się ratunku. Udusili się. 

Strażacy uratowali ich rodziców i siostrzyczkę Agnieszkę. Cała trójka ma liczne poparzenia i jest podtruta czadem. Dziewczynkę w ciężkim stanie przewieziono helikopterem do szpitala w Gdańsku.

Zobacz zdjęcia:

- Źródło ognia znajdowało się w tym mieszkaniu. Był to trudny pożar z uwagi na temperaturę i zadymienie. Zginęło troje dzieci. To chłopiec oraz dwie dziewczynki. Z budynku zostało ewakuowanych 15 osób, w tym rodzina z dziećmi - mówi Michał Swobodziński, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

W akcji brało udział 10 zastępów straży pożarnej. Ugaszenie pożaru zajęło strażakom kilka godzin. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej.

Tragedia w Starogardzie Gdańskim. Dlaczego doszło do pożaru?

- Na pewno w tej sprawie będzie powołany biegły do spraw pożarnictwa, którego opinia będzie tutaj wiążąca. Nie wykluczamy żadnej z hipotez, mogło dojść do pożaru zarówno w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, jak i zaprószenia ognia. Ostateczną opinię wyda biegły - mówi Marcin Kunka ze starogardzkiej policji.

Troje dzieci zginęło w pożarze mieszkania w Starogardzie Gdańskim