Szymon z Helu

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Tragiczna śmierć 17-letniego Szymona Helu. Ciało wyłowiono z Bałtyku. Kiedy pogrzeb?

2022-06-23 17:07

Po kilku dniach poszukiwań, w niedzielę (19 czerwca) wyłowiono z Bałtyku ciało zaginionego, 17-letniego Szymona z Helu. Okoliczności śmierci nastolatka badają policjanci pod nadzorem prokuratora. Śledczy wstępnie wykluczyli udział osób trzecich w tej tragedii. Z informacji naszego reportera wynika, że pogrzeb Szymona odbędzie się w środę, 29 czerwca w Helu.

Tragiczna śmierć 17-letniego Szymona. Ciało wyłowiono z Bałtyku. Kiedy pogrzeb?

Trwające przez kilka dni poszukiwania 17-letniego Szymona z Helu niestety zakończyły się tragicznie. Ostatni potwierdzony kontakt z nastolatkiem miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę (11/12 czerwca), około godz. 1.00. Miał czekać na rodziców w umówionym miejscu - przy kebabie w Jastarni. Niestety nigdy tam nie dotarł. W akcję poszukiwawczą (zdjęcia z akcji znajdują się poniżej) zaangażowano operatora drona, sonaru, nurków oraz policjantów z psami tropiącymi. Sprawdzono linię brzegową, wydmy, lasy, parki, skwery. Policyjny śmigłowiec sprawdził teren z powietrza. Bliscy Szymona wyznaczyli nagrodę w wysokości 10 tys. złotych za pomoc w odnalezieniu nastolatka. 

W niedzielę, 19 czerwca na wysokości plaży Hel-Bór świadkowie zauważyli dryfujące ciało młodego mężczyzny. Na miejsce natychmiast zadysponowano policjantów z Juraty, którzy wyłowili zwłoki z Bałtyku i zabezpieczyli je do momentu przybycia ekipy dochodzeniowo-śledczej. Prokurator podjął decyzję o przeprowadzeniu autopsji. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności śmierci nastolatka, wstępnie śledczy wykluczyli jednak, by do jego zgonu przyczyniły się inne osoby. Jak ustalił nasz reporter, pogrzeb 17-letniego Szymona odbędzie się w środę, 29 czerwca w Helu.

PRZECZYTAJ: Darek planował rozwód. Natalia zaplanowała jego śmierć. Umierał w męczarniach pod blokiem

ZOBACZ: Kobieta pobiła 28-letniego mężczyznę. Zrobiła mu coś jeszcze. Fatalny finał znajomości z gdańszczanką

Sonda
Czy ktoś z twojej rodziny czy znajomych kiedyś zaginął?
Magda wybiegła na pasy zza autobusu. Potrącił ją samochód. Nagranie wbija w fotel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE