Trójmiasto: Brała pożyczki na nazwiska swoich sprzątaczek! Szokujące ustalenia prokuratury

2020-07-02 15:15
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Fot. Patryk Rosiński / ESKA INFO Prokuratura Okręgowa w Gdańsku [zdjęcie ilustracyjne]

Aż trudno uwierzyć, że te działania przez kilka lat nie zostały dostrzeżone! Młoda kobieta wykorzystywała dokumenty osób, które zatrudniała do prac domowych, by bez ich wiedzy zawierać umowy na prowadzenie rachunków bankowych. Wyrabiała też karty kredytowe i zaciągała pożyczki. W końcu została zatrzymana. Grozi jej nawet 8 lat za kratkami.

Oszustka dopuszczała się zabronionych czynów w latach 2017-2020. - Zebrany na obecnym etapie materiał dowodowy dał podstawę do zarzucenia kobiecie popełnienia łącznie 26 przestępstw. Chodzi o doprowadzenie banków i instytucji finansowych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie przekraczającej 107 tysięcy złotych - tłumaczy Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Podejrzana wykorzystała dane 7 osób i podszywała się pod nie. Jeden z banków próbowała oszukać w ten sposób na kwotę 34 tysięcy złotych.

Testy kandydatów do policji

W minionym tygodniu 27-latka została przesłucha w charakterze podejrzanej. Przyznała się do popełnienia tych przestępstw. Niewykluczone jednak, że lista zarzutów się wydłuży.

- Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanej, której grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat - dodaje Grażyna Wawryniuk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE