Trójmiasto: KOLĘDA w tym roku ODWOŁANA? Czy duchowni ODPUSZCZĄ z powodu koronawirusa?

2020-11-20 12:30 pt
Czy będzie kolęda w tym roku?
Autor: Pixabay.com Czy będzie kolęda w tym roku?

Kolęda 2020/2021 nie odbędzie się? Księża w Trójmieście tym razem nie odwiedzą parafian? Te pytania zadają sobie tysiące wiernych. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, będą zdecydowanie inne niż w ubiegłych latach. Przyzwyczajeni do corocznych wizyt duszpasterskich mieszkańcy Pomorza z niecierpliwością czekają na wieści w sprawie kolędy. Czy w tym roku, ze względu na zagrożenie koronawirusem, zostanie ona odwołana?

Kolęda 2020/2021 w Trójmieście. Czy duchowni odwiedzą wiernych?

Decyzję o odwołaniu wizyt duszpasterskich w domach parafian podjęto już m.in. na Śląsku, gdzie w okresie Bożego Narodzenia odprawiane mają być msze w intencji mieszkańców poszczególnych dzielnic. Właściciele nowo wybudowanych domów mogą natomiast zaprosić duchownego na poświęcenie budynku z zachowaniem wszelkich środków ostrożności [CZYTAJ WIĘCEJ]. Jak będzie to wyglądało w Trójmieście i okolicach? Czy księża odwiedzą w tym roku wiernych?

Czy kolęda w Gdańsku, Gdyni, Sopocie oraz okolicznych miejscowościach zostanie odwołana? Na chwilę obecną nie ma jeszcze oficjalnej decyzji w tej sprawie. Archidiecezja Gdańska wciąż czeka z wydaniem komunikatu.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Gdańsk: Strajk kobiet przed Katedrą Oliwską