Trójmiasto: Kolejki przed lokalami wyborczymi. Kiedy głosować by nie stać w kolejce? [WYBORY 2020]

2020-07-12 8:31 maal
Wybory prezydenckie 2020. Druga tura wyborów prezydenckich [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: shutterstock Wybory prezydenckie 2020. Druga tura wyborów prezydenckich [RELACJA NA ŻYWO]

W niedzielę, 12 lipca odbywa się II tura wyborów prezydenckich 2020. Sprawdź w jakich godzinach w Trójmieście są otwarte lokale wyborcze, gdzie można zagłosować i jaką porę na głosowanie wybrać, by nie czekać w kolejkach.

W niedzielę Polacy będą brali udział w głosowaniu, by wybrać prezydenta. Wybory 2020 - właśnie na niedzielę 12 lipca wyznaczona została druga tura wyborów, do której dostali się dwaj kandydaci z najwyższymi wynikami z pierwszej tury. Lokale wyborcze zostały otwarte w całym kraju o godzinie 7.00, będą czynne do godziny 21.00. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie już w pierwszych minutach po otwarciu lokali wyborczych, przed budynkami zaczęły gromadzić się tłumy wyborców.

ZOBACZ TEŻ: Wybory prezydenckie 2020 II tura. Godziny otwarcia lokali wyborczych [RELACJA NA ŻYWO]

Wybory prezydenckie 2020 odbywają się w reżimie sanitarnym, dlatego należy pamiętać o tym, że w lokalu wyborczym będzie mogła znajdować się w jednym czasie ściśle określona liczba osób. Tradycyjnie najmniej osób chcących zagłosować jest w czasie trwania mszy. To właśnie w drodze do kościoła lub z, Polacy najczęściej decydują się oddać głos w wyborach. Jeśli nie chcesz stać w kolejce, warto iść głosować wcześnie rano. W godzinach popołudniowych i wieczornych kolejki do urn są coraz większe.

Jak czytamy w rozporządzeniu Ministra Zdrowia – podczas II tury wyborów poza kolejnością, bez kolejki, będą mogły zagłosować:

  • osoby powyżej 60. roku życia,
  • kobiety w ciąży,
  • osoby z dzieckiem do lat trzech,
  • osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.