Pomorskie: To nie koniec silnego wiatru. Do kiedy IMGW utrzyma ostrzeżenia? [PROGNOZA]

2021-09-24 11:45
Bardzo silny wiatr w Polsce
Autor: Pixabay IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Minionej nocy pomorscy strażacy mieli pełne ręce roboty. Tylko w naszym regionie wzywano ich do kilkuset interwencji związanych z wichurami i załamaniem pogody. Niestety, silny wiatr jeszcze nie odpuszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej utrzymuje ostrzeżenia pierwszego stopnia dla niektórych powiatów w Pomorskiem. Gdzie może być dziś niebezpiecznie?

IMGW utrzymuje ostrzeżenia pogodowe dla części województwa pomorskiego. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 50 km/h, w porywach do 80 km/h - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z komunikatu wynika, że wiatr spodziewany jest z północnego zachodu i zachodu. Alert obowiązuje w powiatach słupskim, lęborskim, wejherowskim oraz puckim. Ma zostać utrzymany do godziny 19:00 w piątek, 24 września 2021 roku, a prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oceniono na 90 procent. Pozostała część województwa pomorskiego nie jest już objęta żadnymi ostrzeżeniami. W Trójmieście i okolicach może być dziś pochmurnie. Niewykluczone są również przejaśnienia, ale i przejściowe opady deszczu. Temperatura nie przekroczy 18 stopni Celsjusza.

Sonda
Boisz się burzy?

O czym dokładnie informuje ostrzeżenie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali stosowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej? - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności - czytamy w objaśnieniu.

Taka będzie pogoda jesienią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE