Tuż przed ŚWIĘTAMI w tej SZOPIE mogło dojść do TRAGEDII

i

Autor: KPP Bytów Tuż przed ŚWIĘTAMI w tej SZOPIE mogło dojść do TRAGEDII

Tuż przed ŚWIĘTAMI w tej SZOPIE mogło dojść do TRAGEDII

2020-12-26 17:30

Milionom Polaków Boże Narodzenie kojarzy się z suto zastawionym stołem oraz ciepłą atmosferą. Są jednak i tacy, którzy świąteczny czas spędzają na mrozie, walcząc o przetrwanie bezwzględnej zimy. Funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole pustostanów i opuszczonych budynków, jednak nie zawsze pomoc dla bezdomnych przychodzi w porę. Tuż przed Wigilią bytowscy dzielnicowi natrafili na wyziębionego i nietrzeźwego mężczyznę, który koczował w domku letniskowym. Mundurowi natychmiast się nim zajęli i przewieźli do najbliższej ogrzewalni.

Do zdarzenia doszło w minioną środą (23 grudnia) po godzinie 19:00. Stróże prawa kontrolowali miejsca, gdzie najczęściej przybywają osoby bezdomne. - Zazwyczaj są to opuszczone budynki, klatki schodowe, ogródki działkowe czy pustostany - tłumaczą mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie (woj. pomorskie). - Sprawdzając jeden z domków letniskowych, funkcjonariusze zauważyli, że leży w nim mężczyzna. Okazało się, że jest on nietrzeźwy i wychłodzony - podaje KPP.

Wyziębionego mężczyznę natychmiast przewieziono do bytowskiej ogrzewalni. - Namawiamy napotkane osoby bezdomne do spędzenia zimy w ogrzewalniach. Pomimo niskich temperatur, wciąż są i tacy, którzy nie chcą korzystać z oferowanej pomocy - mówią policjanci z Pomorza.

Mundurowi apelują, aby dzwonić na numer alarmowy, gdy widzimy osobę bezdomną, która może wymagać wsparcia w mroźne dni. Nie bądźmy obojętni na los innych!

Warszawska wigilia z dowozem. Reporterzy "SE" rozwieźli świąteczne paczki