TYLKO U NAS! Znajdą ciało Iwony Wieczorek? "Te cztery miejsca trzeba przeszukać" [SZCZEGÓŁY]

2020-06-04 14:00
Co się stało z IWONĄ WIECZOREK? Zaskakujące słowa dziennikarza śledczego. Autor książki SZOKUJE
Autor: Archiwum prywatne / Wydawnictwo Harde Co się stało z IWONĄ WIECZOREK? Zaskakujące słowa dziennikarza śledczego. Autor książki SZOKUJE

Iwona Wieczorek zaginęła już prawie 10 lat temu. Do tej pory nie wiadomo, co stało się z młodą gdańszczanką. Sprawą od niemal dekady żyje cała Polska. Policja, dziennikarze śledczy i detektywi robią wszystko, by rozwiązać tę zagadkę. Okazuje się, że odpowiedź na kluczowe pytania może być na wyciągnięcie ręki. Janusz Szostak, autor książki "Co się stało z Iwoną Wieczorek?", planuje wznowienie poszukiwań w czterech konkretnych miejscach. O jakich lokalizacjach mowa? Szczegółami dziennikarz śledczy podzielił się w rozmowie z redaktorem Super Expressu, przyznając z pełną powagą, że wyjaśnienie sprawy może okazać się wykonalne w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Janusz Szostak to osoba, która o najgłośniejszym zaginięciu w Polsce wie więcej niż niejeden śledczy. W czasie pracy nad książką "Co się stało z Iwoną Wieczorek?" jej autor przeanalizował tomy akt, rozmawiał z bliskimi dziewczyny i spotkał się z tymi, którym wyjaśnienie sprawy najbardziej leży na sercu. Wydanie pozycji opublikowanej przez Wydawnictwo Harde, którą nabyć można na stronie internetowej, nie wiązało się jednak z końcem poszukiwań prawdy o losie Iwony. Dziennikarz śledczy postanowił jeszcze bardziej zagłębić się w temat. Skutkiem jest planowane wznowienie poszukiwań i sprawdzenie czterech miejsc na terenie Trójmiasta. Może to nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Janusz Szostak wskazuje konkretne lokalizacje. Gdzie mogło zostać ukryte ciało Iwony?

Znajdą ciało Iwony Wieczorek? Janusz Szostkak: "Te cztery miejsca trzeba przeszukać" [SZCZEGÓŁY]

- Wkrótce jedziemy na rozpoznanie kilku lokalizacji. Jedną z nich wskazałem już w lipcu 2016 roku jako prawdopodobne miejsce ukrycia zwłok dziewczyny. Chodzi o Iwonę Wieczorek bądź inną ofiarę. Moim zdaniem jeszcze raz należy się zorientować, jakie są możliwości przeszukania tego miejsca przy pomocy policji. Mówię o działkach przy ulicach Winogronowej i Konwalii w Gdańsku. Zwłoki mogły zostać tam zakopane w dole po wapnie, na głębokości około dwóch metrów. Przed czterema laty kopano tam maksymalnie na pół metra wgłąb. To były pobieżne przeszukania. Padał deszcz, była ulewa. Wszystko trwało może ze trzy godziny. Na sąsiedniej działce znaleziono w tamtym okresie ślady krwi. To może być trop - tłumaczy Janusz Szostak.

Kolejne miejsce znajduje się nieopodal, lecz nie było wcześniej sprawdzane. Jak twierdzi dziennikarz śledczy, również tam powinno się przeprowadzić dokładne działania. - Na razie planujemy wyjazd rozpoznawczy. To dopiero początek drogi. Chcemy, by wszystko zostało przeprowadzone w uzgodnieniu z policją, w pełni legalnie - dodaje autor książki "Co się stało z Iwoną Wieczorek?". Gdzie jeszcze może znajdować się ciało zaginionej?

- Jest też inne miejsce, nieznane zupełnie ludziom, którzy interesują się niespodziewanym zniknięciem Iwony. Znajduje się ono w Sopocie, jednak nie chodzi o przeszukiwane niedawno działki przy ulicy Reja. W 2013 roku prowadzono tam bardzo pobieżne działania - mówi Janusz Szostak. Najbardziej zaskakująca jest jednak ostatnia ze wskazywanych lokalizacji...

Czy ciało Iwony Wieczorek mogło zostać ukryte na jej osiedlu?! - Chcemy sprawdzić jeden z punktów nieopodal miejsca zamieszkania, do którego feralnego poranka zmierzała Iwona. Jest to na osiedlu Jelitkowski Dwór w Gdańsku - wskazuje dziennikarz śledczy.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Janusz Szostak jednocześnie całkowicie odrzuca sensacyjne doniesienia Krzysztofa Rutkowskiego, o których więcej pisaliśmy w osobnym artykule. Jego zdaniem szokujące informacje, jakoby Iwona Wieczorek została zakopana w grafitowym worku na terenie powiatu wejherowskiego, są medialną zagrywką.

Kiedy możemy spodziewać się nowych informacji o poszukiwaniach? - Dopiero po wizjach lokalnych zaplanujemy konkretne działania i metody ich przeprowadzenia, oczywiście zgodne z prawem - odpowiada krótko Szostak. - W ostatnich dniach udało nam się znaleźć zwłoki zaginionej 24 lata temu Joanny Gibner [CZYTAJ WIĘCEJ]. Miejsce, gdzie je wyłowiono, również było wcześniej wielokrotnie przeszukiwane, jednak niewystarczająco dokładnie. M.in. dlatego twierdzę, że wyjaśnienie sprawy Iwony jest możliwe w najbliższym czasie. Jesteśmy bardzo zdeterminowani - podsumowuje dziennikarz śledczy.

Odnaleziono ciało Joanny Gibner. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Książka Janusza Szostaka pt. "Co się stało z Iwoną Wieczorek?" jest dostępna w sprzedaży internetowej [KLIKNIJ TUTAJ].

Co się stało z Iwoną Wieczorek
Autor: Wydawnictwo Harde "Co się stało z Iwoną Wieczorek" Link: Kup online książkę "Co się stało z Iwoną Wieczorek?"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE