Usłyszał hałas. Oniemiał po wyjściu na klatkę. Policjanci też. 19-latek chciał zamieszkać z koniem?!

i

Autor: Shutterstock, DARIUSZ KUCHARSKI / SUPER EXPRESS, Policja Do niesłychanego zdarzenia doszło na klatce schodowej bloku w Wejherowie (zdj. ilustracyjne), gdzie pojawił się... prawdziwy koń

Nikt mógł nie uwierzyć

Usłyszał hałas. Oniemiał po wyjściu na klatkę. Policjanci też. 19-latek chciał zamieszkać z koniem?!

2024-02-23 15:21

Do niesłychanego zdarzenia doszło na klatce schodowej bloku w Wejherowie, gdzie pojawił się... prawdziwy koń. Mieszkaniec 4-piętrowego budynku wielorodzinnego wieczorem hałas i wyszedł z mieszkania, gdzie zobaczył, jak 19-letni lokator próbuje wprowadzić zwierzę na jedno z wyższych pięter. Po wezwaniu na miejsce policji okazało się, że koń pochodzi z kradzieży.

Wejherowo. Koń na klatce bloku. 19-latek chciał go zabrać do mieszkania

Koń na klatce bloku w Wejherowie? To nie żart. Wszystko działo się w poniedziałek, 19 lutego, gdy mieszkaniec budynku usłyszał w godzinach wieczornych hałas, a po wyjściu na klatkę zobaczył, jak 19-letni lokator próbuje wprowadzić zwierzę na wyższe piętro 4-kondynacyjnego bloku, gdzie mieszkał. Świadek zdarzenia niezwłocznie uniemożliwił mu to i wezwał na miejsce policję. Dlaczego chłopak próbował wprowadzić konia, a dokładniej klacz, do bloku? Jak ustalili mundurowi, zwierzę zostało skradzione.

Kierowca autobusu zobaczył niewidomą przy przejściu dla pieszych. Jego reakcja poruszyła wszystkich

Na szczęście klaczy nic się nie stało. Została zabezpieczona i przekazana właścicielowi, a 19-letni sprawca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj (we wtorek, 20 lutego - przyp.red.) został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Czy poznasz zwierzę po łapach? To nie takie proste!

Pytanie 1 z 12
Te łapy należą do:
Rozpoznasz zwierzę po łapkach?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki