Ustka: Trąba wodna nad Bałtykiem. To nagranie podbija internet [WIDEO]

2020-09-04 13:45
Trąba wodna
Autor: Pixabay.com - ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

W trwającym tygodniu nieopodal Ustki nad Bałtykiem zaobserwowano trąbę wodną. Niecodzienne zjawisko uchwycono z brzegu na nagraniu, które szybko zyskuje popularność w sieci. Wideo udostępnili na Facebooku Lubuscy Łowcy Burz. Zobaczcie sami, co potrafi zdziałać natura!

Trąby wodne w naszej strefie klimatycznej nie zdarzają się zbyt często. Dlatego też każdorazowe ich nagranie budzi olbrzymie emocje wśród zainteresowanych tematem internautów. Podobnie jest i tym razem.

Ustka: Trąba wodna nad Bałtykiem! ZOBACZ WIDEO:

Tę okazałą trąbę wodną nagrano u wybrzeży Ustki w miniony poniedziałek (31 sierpnia). Zaledwie kilka dni wcześniej informowaliśmy o dwóch innych trąbach, zaobserwowanych i uchwyconych przez kamerę nad Zatoką Gdańską. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule Potężna siła żywiołu. Trąby wodne blisko Kątów Rybackich [ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA].

Trąba wodna to zjawisko meteorologiczne, które polega na formowaniu się pionowego wiru w kształcie leja nad powierzchnią wody, połączonego jednocześnie z chmurą kłębiastą. Przypominając morskie tornado, trąba wznosi wodę ku górze. Jest jednak znacznie słabsza od swego lądowego odpowiednika.

Zdecydowana większość trąb wodnych rozprasza się po niedługim czasie bądź w momencie dotarcia do brzegu.

Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski: Nie będzie żadnej koalicji. Nie wejdziemy do stajni Augiasza PiS.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE