UWAGA KIEROWCY! Wzmożone kontrole policji już jutro na pomorskich drogach!

2019-08-13 11:00 PT
Wzmożone kontrole policji
Autor: mat. policji Wzmożone kontrole policji

W najbliższą środę (14 sierpnia) policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Obejmą one również obszar województwa pomorskiego. Głównym celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń. Funkcjonariusze zapowiadają jednak, że zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

- Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu - czytamy w komunikacie policji.

Środowe działania mają charakter prewencyjny. Piraci drogowi muszą jednak liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Warto pamiętać, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - podkreślają funkcjonariusze.

- Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności - przypominają policjanci.