Pomorskie: Siedem osób rannych w czołowym zderzeniu. Znamy wstępne ustalenia policji

2019-08-12 23:00 PT
Miejsce wypadku
Autor: KWP Gdańsk Miejsce wypadku

W minioną sobotę (10 sierpnia) około godziny 8:30 w Chrząstowie (powiat człuchowski) doszło do bardzo groźnego wypadku. W zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych rannych zostało troje dzieci, dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn. Jakie są wstępne ustalenia funkcjonariuszy?

W wypadku brały udział dwa pojazdy: Volkswagen i Renault. Od razu po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. - Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca Volkswagenem mieszkanka Starogardu Gdańskiego, jadąc w stronę Wałcza, na łuku drogi, na mokrej nawierzchni wpadła w poślizg i zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym Renault - podaje Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi.

13-letni chłopiec został zabrany śmigłowcem do szpitala w Pile, natomiast pozostali poszkodowani trafili do szpitali w Człuchowie i Chojnicach. - Droga przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, zorganizowali objazdy, sporządzili oględziny i przesłuchali świadków wypadku, aktualnie ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia - informuje KPP.