Pożar w tunelu pod Forum Gdańsk! Ewakuacja centrum handlowego [AKTUALIZACJA]

2019-08-12 18:45 PT
Pożar samochodu w tunelu pod Forum Gdańsk
Autor: ESKA INFO Pożar samochodu w tunelu pod Forum Gdańsk

W poniedziałkowy wieczór (12 sierpnia) na drodze pod tunelem w centrum Gdańska płonął samochód osobowy. Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej. Z galerii handlowej ewakuowano klientów i pracowników. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Aktualizacja (godzina 20:00): Sytuacja została już całkowicie unormowana.

Aktualizacja (godzina 19:15): Pracownicy wracają już do Forum Gdańsk. Przejazd Nowym Podwalem Grodzkim wciąż jest utrudniony.

Aktualizacja (godzina 18:50): W budynku Forum Gdańsk wciąż działają strażacy. Do środka nie można wejść. Klienci czekają na możliwość odbioru samochodów z parkingu. Trwa wietrzenie tunelu.

Gęsty dym zaczął unosić się nad centrum Gdańska około godziny 17:30. Jak się okazało, w tunelu na ulicy Nowe Podwale Grodzkie płonął pojazd. Na miejsce skierowano osiem zastępów straży pożarnej.

Przeprowadzono ewakuację całego budynku galerii handlowej. Forum Gdańsk musieli opuścić zarówno klienci, jak i pracownicy wszystkich lokali.

Zamknięty został tunel, w którym doszło do zapłonu. Jeszcze nie wiadomo, kiedy zostanie ponownie otwarty dla ruchu kołowego.

Artykuł jest aktualizowany...