BRUTALNA ZBRODNIA w Starogardzie Gdańskim. Podejrzani usłyszeli zarzuty [ZDJĘCIA | WIDEO]

2019-08-12 16:30 PT

Tą tajemniczą sprawą od kilku dni żyje całe Pomorze. Dwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za morderstwo 26-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. - Nad ich zatrzymaniem pracowali doświadczeni funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli materiał dowodowy oraz sprawdzili dziesiątki informacji - informują policjanci ze Starogardu Gdańskiego. Podejrzanym o zabójstwo grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

Do brutalnej zbrodni doszło w nocy z 7 na 8 sierpnia. - Dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano znajdujący się w pobliżu patrol, który potwierdził otrzymaną informację. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu - podaje Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim.

Mundurowi od początku podejrzewali, że mogło dojść do morderstwa. - Śledczy ustalili personalia denata, którym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Do sprawy zaangażowani zostali najbardziej doświadczeni policjanci miejscowej jednostki oraz funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej. Wszystkie czynności były wykonywane w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuraturę. Jedna z przyjętych wersji zdarzenia wskazywała na zabójstwo - informuje KPP.

Przeprowadzono oględziny mieszkania oraz analizę zabezpieczonych śladów. Wytypowano dwóch podejrzanych, których zatrzymano już po kilku godzinach. To mężczyźni w wieku 19 i 33 lat. Obaj są mieszkańcami powiatu starogardzkiego. Za zabójstwo grozi im dożywocie. Na rozprawę czekać będą w areszcie.