WICHURA na Pomorzu! IMGW: "Zagrożenie zdrowia i życia". Sprawdź ostrzeżenia

2020-11-19 14:15 pt
WICHURA na Pomorzu! IMGW: Zagrożenie zdrowia i życia. Sprawdź ostrzeżenia
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE WICHURA na Pomorzu! IMGW: "Zagrożenie zdrowia i życia". Sprawdź ostrzeżenia

Silne porywy wiatru w Pomorskiem! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenia pierwszego stopnia dla północnej oraz wschodniej części województwa. Z aktualnych prognoz wynika, że alerty będą obowiązywały od 21:00 w czwartek (19 listopada) do godziny 1:00 w nocy. Co dokładnie przewidują synoptycy z IMGW?

Jeszcze przed południem w Trójmieście i okolicach było dość spokojnie. Za kilka godzin pogoda w regionie znacząco się jednak zmieni. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru z zachodu o średniej prędkości od 30 do 45 km/h, w porywach do 75 km/h - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczy to Gdańska, Gdyni, Sopotu, a także powiatów gdańskiego, nowodworskiego, tczewskiego, malborskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego, kartuskiego, puckiego, wejherowskiego, lęborskiego i słupskiego. Oprócz tego podobnymi ostrzeżeniami objęto część województwa zachodniopomorskiego, jak również całą Warmię i Mazury. Już w weekend miejscowościach położonych nad Bałtykiem ma natomiast wyraźnie spaść temperatura. Nocami możliwe są nawet przymrozki.

O czym mówi alert pierwszego stopnia w skali stosowanej przez IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - informują eksperci.

Całe Pomorze walczy z koronawirusem. Zostań dawcą osocza! Poznaj szczegóły w naszym artykule Gdzie i jak można oddać osocze na Pomorzu? [KLIKNIJ TUTAJ].

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca