Zatrzymanie

i

Autor: Policja

Włamywacza spłoszył sygnał alarmu. Policyjny pościg na Pomorzu

2019-09-04 8:45

W minioną niedzielę (1 września) do jednego z domów na terenie Chojnic próbował włamać się młody mężczyzna. Wybił okno balkonowe i wszedł do środka, jednak odstraszył go uruchomiony alarm. Do działania natychmiast przystąpili wezwani policjanci.

Mundurowi zaczęli szukać mężczyzny opisanego przez świadków. - Dzięki zapamiętanym przez nich szczegółom już chwilę po zdarzeniu funkcjonariusze zauważyli podejrzewanego, który odpowiadał wskazanemu rysopisowi. 26-latek został przez stróżów prawa zatrzymany i trafił do aresztu - podaje Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach.

Policjanci ustalili też, że 26-latek miał związek z innym przestępstwem. Włamał się do samochodu ciężarowego i ukradł z kabiny m.in. akumulatory. Straty wyniosły około 2,5 tysiąca złotych. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione łupy. Te niebawem wrócą do właściciela.

Mieszkańcowi Chojnic przedstawiono zarzuty dotyczące usiłowania włamania oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE