Zwrot akcji na Pomorzu

Wstrząsający mord w Hiszpanii. Zabójca ukrył się w Polsce. Jest przełom w sprawie

2023-07-25 11:36

Poszukiwacze KWP w Gdańsku dzięki współpracy z Centralną Sekcją Poszukiwań Celowych Komendy Głównej Policji dokonali przełomu w sprawie morderstwa, którego dokonano na terenie Hiszpanii. Podejrzany 35-latek z powiatu kościerskiego (województwo pomorskie) został zatrzymany i oczekuje na ekstradycję. Szczegóły sprawy opisujemy na se.pl.

Podejrzany 35-latek z powiatu kościerskiego był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Policjanci z Hiszpanii podejrzewają go o potworną zbrodnię. Mężczyzna dobrze zdawał sobie sprawę z tego, że organy ścigania są zainteresowane jego osoba, więc od jakiegoś czasu ukrywał się przed funkcjonariuszami. W końcu stróże prawa dokonali przełomu na terenie województwa pomorskiego. 

Morderstwo w Hiszpanii. Polak i Czech zatrzymani

- Mieszkaniec powiatu kościerskiego podejrzany jest o to, że w marcu tego roku na terenie Hiszpanii wspólnie i w porozumieniu z obywatelem Czech dokonał zabójstwa obywatela Republiki Czeskiej oraz kradzieży pojazdu marki Mercedes należącego do ofiary. Drugi ze sprawców został zatrzymany przez policjantów z innego kraju tydzień po opuszczeniu Hiszpanii - czytamy w komunikacie KWP w Gdańsku.

35-latek został zatrzymany w mieszkaniu. Był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy i nie stawiał fizycznego oporu. - Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku mężczyzna  został tymczasowo aresztowany do czasu wydania decyzji o jego ekstradycji - informują "Super Express" gdańscy policjanci. Pod tekstem znajdziecie kilka zdjęć z doprowadzenia podejrzanego do prokuratury.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Podejrzany o morderstwo Anastazji zatrzymany! Grecka policja podaje szczegóły