Wyciek kwasu z cysterny na obwodnicy Trójmiasta. Ogromne utrudnienia 2.08.2022

i

Autor: ulleo /Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Wyciek kwasu z cysterny na obwodnicy Trójmiasta. Ogromne utrudnienia 2.08.2022

Utrudnienia

Wyciek kwasu z cysterny na obwodnicy Trójmiasta. Ogromne utrudnienia 2.08.2022

2022-08-02 19:23

Na obwodnicy Trójmiasta (S6) na wysokości węzła Gdańsk Szadółki doszło we wtorek (2.08.2022) do wycieku kwasu siarkowego z cysterny. Na miejscu są ogromne utrudnienia - jak podaje GDDKiA, zablokowane są oba pasy obwodnicy. Utrudnienia mogą potrwać nawet 8 godzin.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, do rozszczelnienia zaworu w cysternie przewożącej kwas siarkowy doszło we wtorek, 2 sierpnia 2022 około godz. 15:15 na obwodnicy Trójmiasta na wysokości Szadółek. Poszkodowanych zostało dwóch mężczyzn.

Jak przekazał PAP, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału GDDKiA Piotr Michalski, strażacy którzy pracują na miejscu utworzyli kilkusetmetrową strefę bezpieczeństwa.

Zobacz też: Burza geomagnetyczna uderzy w Ziemię? Możliwe zakłócenia sieci energetycznych i GPS!

- Czekają na przyjazd specjalnej jednostki chemicznej do usuwania kwasu siarkowego- podkreślił Michalski.

Rzecznik dodał, że w tej chwili policjanci zablokowali odcinki obwodnicy od węzłów Kowale - Szadółki i kierują ruchem. Wskazał, że utrudnienia mogą potrwać nawet 8 godzin.

- Apelujemy, żeby nie wjeżdżać na obwodnicę Trójmiasta, a tych którzy nie muszą, prosimy by nie wyjeżdżali z domów, ponieważ ten ruch z obwodnicy za chwilę przeniesie się do centrów Gdańska, Sopotu i Gdyni - podkreślił Michalski.

Zobacz również: Makabryczna śmierć rowerzysty. Jechał do sklepu. Zginął pod kołami BMW

Nagi mężczyzna biegał po Legionowie. Wpadł w szał i demolował wszystko na swojej drodze
Sonda
Braliście kiedyś udział w wypadku samochodowym?