Zabił mężczyznę w centrum Gdańska na oczach ludzi! Policja zna motyw i szuka świadków!

2021-10-29 17:46

W środowy wieczór w centrum Gdańska, tuż obok Dworca Głównego, odnaleziono zwłoki mężczyzny. Zatrzymano podejrzanego w tej sprawie 32-latka, policja za najbardziej prawdopodobny motyw zbrodni uznała rabunek. Mordercy grozi nawet dożywocie, a funkcjonariusze aktualnie poszukują świadków makabrycznej zbrodni, zwłaszcza że z zapisu monitoringu wynika, iż w trakcie zabójstwa obok agresora i jego ofiary przechadzały się inne osoby. To jednak nie wszystko. - Bezpośrednio przed zdarzeniem w godzinach 19.30-20.02 pokrzywdzony przebywał w grupie czterech osób, spośród których kobieta i mężczyzna pytali kierowcę taxi o koszt przejazdu do miejscowości Pszczółki - informuje Magdalena Ciska z biura prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Jak poinformował portal Trójmiasto.pl, do makabrycznej zbrodni na ul. Rajskiej w Gdańsku doszło w środowy wieczór. Jak nieoficjalnie wiadomo, 45-letni mężczyzna został uduszony, policjanci już następnego dnia zatrzymali sprawcę, którym okazał się 32-letni mężczyzna. Agresor zamordował swoją ofiarę obok parkingu wielopoziomowego przy ul. Rajskiej w centrum miasta, naprzeciw dworca PKP. Mundurowi zabezpieczyli ślady i analizują nagrania z monitoringu, dzięki którym wiadomo, że zmarły niedługo przed śmiercią nie był sam, a zbrodnię widzieli przechadzający się w miejscu zdarzenia ludzie.

- Na podstawie analizy zapisu kamer monitoringu policjanci ustalili, że w godz. 20.00-20.15 świadkami mogły być osoby przechodzące obok miejsca zdarzenia, w momencie ataku na pokrzywdzonego. Ponadto bezpośrednio przed zdarzeniem w godz. 19.30-20.02 pokrzywdzony przebywał w grupie czterech osób, spośród których kobieta i mężczyzna pytali kierowcę taxi o koszt przejazdu do miejscowości Pszczółki - relacjonuje Magdalena Ciska z biura prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Podejrzany o zabójstwo 32-latek został w piątek przesłuchany, a prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowy areszt.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, ulica Nowe Ogrody 27, tel: 47 741 60 16, oficer dyżurny: 47 741 35 08, adres e-mail komendant.gdansk@gd.policja.gov.pl

Syn znanego biznesmena z Legionowa napadnięty. W tle 100 tys. zł. w walizce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE