Zabił ojca młotkiem, a matkę zadźgał nożem. 18-letni zabójca z Suchego Dworu stanie przed sądem

i

Autor: Annabel_P / CC0 / pixabay.com Zabił ojca młotkiem, a matkę zadźgał nożem. 18-letni zabójca z Suchego Dworu stanie przed sądem

Jest akt oskarżenia

Zabił ojca młotkiem, a matkę zadźgał nożem. 18-letni zabójca z Suchego Dworu stanie przed sądem

2023-01-02 15:45

Z zimną krwią zamordował swoich rodziców. Ojcu zadał kilka ciosów młotkiem w głowę, a matkę zabił, raniąc ją nożem w okolice szyi i karku. Prokuratura Rejonowa w Pucku zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa małżeństwa z Suchego Dworu (woj. pomorskie). Oskarżony o dokonanie zbrodni 18-latek wkrótce stanie przed sądem.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w marcu 2022 roku. Zaniepokojone dzieci małżeństwa, które nie mieszkały z nimi, powiadomiły policję, że nie mogę skontaktować się z rodzicami. Przybyli na miejsce policjanci, po przeszukaniu domu dokonali makabrycznego odkrycia. W budynku były zwłoki 52-letniego mężczyzny oraz 49-letniej kobiety.

- Z opinii po przeprowadzonej sekcji zwłok wynikało, że bezpośrednią przyczyną śmieci kobiety był wstrząs krwotoczny spowodowany wykrwawieniem zewnętrznym i wewnętrznym z doznanych ran. Natomiast bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego i zatrzymanie oddechu i krążenia - tłumaczy prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Kilka godzin od zdarzenia policjanci na terenie Szczytna zatrzymali 18-latka, który według ustaleń miał bezpośredni związek ze sprawą. Ponadto znaleźli w jego aucie kilkadziesiąt gramów marihuany. 18-latek usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa i trafił do aresztu.

- Prokurator zarzucił 18-latkowi popełnienie dwóch przestępstw: zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, w tym ojca poprzez zadanie mu szeregu ran tłuczonych głowy, a matki poprzez zadanie szeregu ran kłutych w okolicy szyi i karku - dodaje prok.Grażyna Wawryniuk

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i złożył w tej sprawie wyjaśnienia, w których jako motyw swojego zachowania wskazał konflikt, w jakim miał pozostawać z rodzicami. Ponadto, prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie również przestępstwa posiadania środka odurzającego.

Wkrótce 18-latek odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. 29 grudnia do Sądu Okręgowego w Gdańsku trafił akt oskarżenia. Za zabójstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Kochany złodzieju oddaj mi torebkę dam Ci pieniądze