Uwiódł rencistkę i udusił

i

Autor: PIOTR PIELECKI - KOCIEWSKI.PL, Facebook reprodukcja MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Uwiódł rencistkę i udusił

Zabójstwo pani Ewy. Gdzie jest poszukiwany Abdanour Djabri? Nowy trop w sprawie makabrycznej zbrodni

2022-03-21 13:26

Pojawił się nowy trop w sprawie brutalnego zabójstwa 60-letniej Ewy O. ze Starogardu Gdańskiego. Synowie zamordowanej kobiety otrzymali informację, z której wynika, że poszukiwany m.in. przez Interpol Abdanour Djabri znajduje się już daleko poza granicami Polski. Gdzie dokładnie?

Głuchoniema Ewa O. (+62 l.) ze Starogardu Gdańskiego (woj. pomorskie) została uduszona w swoim mieszkaniu. Policja podejrzewa, że związek z jej śmiercią ma Algierczyk Abdanoura Djabri (40 l.), który kilku dni przebywał w mieszkaniu kobiety. – On katował mamę przed śmiercią – powiedział "Faktowi" starszy z synów zamordowanej kobiety. – Mama miała też obrażenia na brzuchu, jakby kopnął butem albo uderzył czymś... Nawet nie chcę o tym myśleć. Jesteśmy zdruzgotani - dodaje mężczyzna. Jak ustalił "Fakt", synowie śp. Ewy otrzymali informację od osoby, która podobno widziała poszukiwanego mężczyznę w Hiszpanii. 40-latek zgolił brodę i przefarbował włosy na blond. Istnieją podejrzenia, że mężczyzna z Hiszpanii spróbuje udać się do Algierii. Te rewelacje dotarły do policjantów, ale póki co w sprawie nie ma przełomu.  

40-letniego Abdanoura Djabriego szuka m.in. Interpol. Wydano za nim tzw. czerwoną notę, która jest informacją dla organów ścigania na całym świecie o konieczności zlokalizowania i tymczasowego aresztowania poszukiwanej osoby. Taką samą notę Interpolu wystawiono m.in. za Jackiem Jaworkiem. W sprawę zabójstwa Ewy O. zaangażował się również detektyw Krzysztof Rutkowski.

Pani Ewa poznała Abdanoura Djabri w internecie. Przystojny Algierczyk, mieszkający w Marsylii, od razu zawrócił w głowie samotnej rencistce. Arabski amant przyjechał do pani Ewy pod koniec stycznia i zamieszkał w jej mieszkaniu. Po jakimś czasie 40-latek stał się agresywny, miał poniżać i bić starszą kobietę, która w sobotę miała opowiedzieć o wszystkim znajomej. W niedzielę sąsiadka pani Ewy zadzwoniła do jej syna i powiedziała, że jego mama nie wyszła na spacer z psem i nie otwiera drzwi. Zawiadomiono policję, która po wyważeniu drzwi i wejściu do mieszkania dokonała makabrycznego odkrycia. Pani Ewa leżała martwa na kanapie. Po jej arabskim kochanku nie było śladu.

Doprowadzenie podejrzanego o zabójstwo matki i córki z Częstochowy

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu widocznego na zdjęciach mężczyzny, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim pod numerem telefonu 4774 27 222, lub z najbliższą jednostką policji na nr alarmowy 112, a także za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem komenda.starogard@gd.policja.gov.pl.

Sonda
Czy sprawcy zabójstw powinni od razu trafiać za kraty na dożywocie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE