Zaginięcie 8-latki na plaży w Sopocie! Dziewczynkę odnaleziono kilka kilometrów dalej

i

Autor: Pomorska Policja zdjęcie ilustracyjne

Ogromna akcja poszukiwawcza

Zaginięcie 8-latki na plaży w Sopocie! Dziewczynkę odnaleziono kilka kilometrów dalej

2023-07-10 10:53

Ratownicy z sopockiego WOPR po raz kolejny zostali postawieni w najwyższy stan gotowości! W sobotę, 8 lipca poszukiwali 8-letniej dziewczynki, po tym jak otrzymali zgłoszenie od jej mamy o zaginięciu dziecka. Na szczęście dziewczynkę odnalezione po ok. 40 minutach na kąpielisku w Gdańsku Jelitkowie, oddalonego od Sopotu o... 4 kilometry!

Pomorskie: Zaginięcie 8-latki na plaży w Sopocie! Dziewczynkę odnaleziono kilka kilometrów dalej

Prezes Sopockiego WOPR Maciej Dziubich poinformował, że do zdarzenia doszło w sobotę, 8 lipca. Na sopockiej plaży - jak relacjonował - kobieta zgłosiła zaginięcie swojej córki, ponieważ od kilku minut nie była w stanie jej odnaleźć.

Zaznaczył, że kiedy ratownicy słyszą taki komunikat, zawsze zadają pytanie, czy była możliwość wejścia dziecka do wody. Dziubich podkreślił, że w tym przypadku nie było takiej możliwości, więc ratownicy zaczęli intensywnie obserwować sopockie plaże z wież oraz quadów w celu odnalezienia dziecka. Ratownicy sprawdzili również 200-metrowy odcinek wody za pomocą drona wraz z jednostką pływającą.

Zobacz: Tragedia na Bałtyku. Kurator miał sprawdzić, czy Leszkowi nie dzieje się krzywda. Przyszedł, gdy matka i synek już nie żyli

Po około 40 minutach jeden z plażowiczów zauważył dziewczynkę na plaży w Gdańsku Jelitkowie, podążającą w kierunku Brzeźna. Tam też udali się ratownicy na quadzie. - Po około 1,5 godzinie poszukiwań nasza jednostka Q4 odnalazła dziewczynkę na wejściu 58 w Gdańsku. Okazało się, że 8-letnia dziewczynka przeszła samodzielnie dystans około 4 km - zaznaczył Dziubich.