Zaginiona kobieta postawiła na nogi policję i strażaków. Psy tropiące w akcji

i

Autor: Pomorska Policja Zaginiona kobieta postawiła na nogi policję i strażaków. Psy tropiące w akcji

Szczęśliwy finał

Zaginiona kobieta postawiła na nogi policję i strażaków. Psy tropiące w akcji

2023-08-30 12:03

W poniedziałek (28 sierpnia 2023 r.) policjanci dostali zgłoszenie od zaniepokojonej matki 53-letniej kobiety. Zaginionej szukali również strażacy, a funkcjonariusze wykorzystali psy tropiące. Akcja ma swój szczęśliwy finał.

Prawie 35 godzin trwała akcja poszukiwawcza na terenie powiatu kościerskiego (województwo pomorskie). Sprawa miała swój poczatek w momencie, gdy matka kobiety przekazała dyżurnemu, że 53-letnia córka wyszła z domu około godziny 10.00 i kontakt z nią się urwał. Policjanci, nie tracąc ani chwili, rozpoczęli poszukiwania. - Zaangażowali się w nie, oprócz funkcjonariuszy, także strażacy, mieszkańcy oraz Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Policjanci użyli również psów służbowych i dronów - czytamy w komunikacie KPP Kościerzyna.

Pomorskie: 53-letnia kobieta odnaleziona w lesie 

- We wtorek koło godziny 20.45 w lesie na terenie miejscowości Iłownica wolontariusze z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zauważyli poszukiwaną kobietę, która ugrzęzła w bagnie i nie mogła się ruszyć, była wyczerpana. Kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy - podaje oficer prasowy kościerskiej komendy.

Funkcjonariusze przypominają, że czas podczas poszukiwań odgrywa kluczową rolę, a każda minuta jest na wagę złota, jeśli w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia. Policjanci apelują, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni, szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie.

- Pamiętajmy o tym zwłaszcza teraz, kiedy noce są już bardzo chłodne, a niskie temperatury mogą zagrażać zdrowiu czy życiu seniorów. Policjanci dziękują za pomoc w poszukiwaniu wszystkim biorącym udział w akcji - podsumowują funkcjonariusze z Kościerzyny.

Test Multiselect - pytania z testu psychologicznego do policji

Pytanie 1 z 16
Czasami śnię o rzeczach, o których nie wypada mówić