Pomorskie/ 49-latek zakopał żywcem trzy szczeniaki

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Zakopał żywcem trzy szczeniaki! Zwyrodnialec rzucał nimi o drzewo

Jak tak można?!

Zakopał żywcem trzy szczeniaki! Zwyrodnialec rzucał nimi o drzewo

2023-08-29 14:32

Skandal w powiecie nowodworskim (województwo pomorskie). 49-latek został zatrzymany za rzucanie szczeniakami o drzewo i zakopanie psiaków żywcem. Obrzydliwych czynów dopuścił się na prywatnej posesji. Grożą mu 3 lata więzienia!

To, co zrobił mężczyzna z powiatu nowodworskiego nie mieści się w głowie normalnego człowieka. Kiedy policjanci dojechali na posesję 49-latka, odkopali szczeniaki, jednego z nich zdołali uratować, drugi już nie żył, a trzeciego najprawdopodobniej odkopała i przeniosła w inne miejsce ich matka. - W rozmowie ze świadkami policjanci ustalili, że właściciel psów za nim ja zakopał, miał rzucać nimi o drzewo. Policjanci zatrzymali podejrzanego o znęcanie nad zwierzętami mężczyznę, doprowadzili go do jednostki Policji. 49-latek został przesłuchany i ogłoszono mu zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grożą mu trzy lata pozbawienia wolności - informuje nas mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

Pomorskie: Uratowane psy trafiły do schroniska

Matka szczeniaków i uratowany pies zostały przekazane pod opiekę jednego z członków rodziny, który zobowiązał się nimi zaopiekować, ostatecznie pieski trafiły pod opiekę pracowników schroniska. Policjanci cały czas ustalają, jaki był motyw zachowania podejrzanego oraz dokładnie sprawdzają przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia.

- Na tę chwilę prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju - podsumowuje policjantka z Nowego Dworu Gdańskiego.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?