kierowca

i

Autor: Shutterstock Zrobił to z dziećmi w samochodzie. Policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom. 50 punktów karnych!

Jak tak można?!

Zrobił to z dziećmi w samochodzie. Policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom. 50 punktów karnych!

2023-03-29 13:44

Dzielnicowy z powiatu lęborskiego nie mógł uwierzyć własnym oczom, gdy natknął się na kierowcę, który w aucie przewoził siedmioro dzieci. To, co wymyślił nieodpowiedzialny mężczyzna przechodzi ludzkie pojęcie. - Jedno dziecko stało w bagażniku, przytrzymując się zagłówka fotela - informują funkcjonariusze z KPP w Lęborku.

Kiedy dzielnicowy z Pomorza zainteresował się jadącym bez zapiętych pasów kierowcą samochodu typu kombi - nie spodziewał się, że odkryje tak skrajną nieodpowiedzialność. Wszystko działo się we wtorek (28 marca 2023 r.) na terenie powiatu lęborskiego. Funkcjonariusz zauważył, że w pojeździe znajdują się dzieci, ale przeraziła go ich liczba. O zachowaniu jakichkolwiek względów bezpieczeństwa nie było mowy.

- Okazało się, że w aucie przeznaczonym do przewozu 5 osób, poza kierowcą znajduje się łącznie siedmioro pasażerów - dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat. Jedno dziecko stało w bagażniku auta, trzymając się zagłówka fotela, a czworo siedziało na tylnej kanapie - czytamy w komunikacie prasowym KPP Lębork.

Szokujące zachowanie kierowcy z powiatu lęborskiego. Na jaw wyszły kolejne grzechy

- Sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna tłumaczył, że zależało mu na szybkim dowiezieniu swoich pasażerów do babci. Najwidoczniej czas był dla niego ważniejszy niż bezpieczeństwo najmłodszych - dodają funkcjonariusze z Lęborka.

W takich przypadkach kara musi być surowa. Już wkrótce nieodpowiedzialny mężczyzna usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu pomimo sądowego zakazu. Przed sądem odpowie też za przewożenie pasażerów niezgodnie z przepisami i inne wykroczenia drogowe. - Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, a na jego konto może trafić ponad 50 (!) punktów karnych - podsumowują policjanci.

Nasza redakcja przyłącza się do apeli służb - przede wszystkim dbajmy o bezpieczeństwo. Pośpiech jest złym doradcą. W przypadku małoletnich warto kilka razy sprawdzić, czy są odpowiednio przygotowane do drogi. Na pewno nie wolno naśladować "bohatera" tego materiału. Policjanci zaznaczają, że nie będzie żadnej tolerancji dla tego typu zachowań.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy uważasz, że mandaty są za niskie?
Młody kierowca przeciął rondo i doprowadził do kolizji