Agenci CBA zatrzymali władze uczelni Collegium Humanum. Trwają przesłuchania osób z otoczenia rektora

i

Autor: East News

SZOKUJĄCY NEWS

Agenci CBA zatrzymali władze uczelni Collegium Humanum. Trwają przesłuchania osób z otoczenia rektora

2024-02-22 14:53

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do Collegium Humanum w Warszawie. Jak udało nam się dowiedzieć, doszło tam do zatrzymania pracowników uczelni. − Po czynnościach, osobom zatrzymanym mają być przedstawiane zarzuty − informuje nas prok. Anna Adamiak z Prokuratury Krajowej.

Warszawa. Zatrzymania w uczelni Collegium Humanum. Do budynku weszli agencji CBA

To poważne śledztwo, które od miesięcy nadzoruje śląski pion przestępczości zorganizowanej i korupcji. W różne wątki sprawy zaangażowane były bodaj wszystkie istniejące służby specjalne − powiedział w rozmowie z portalem „tvn24.pl” rozmówca, który zastrzegł swoją anonimowość.

Do zatrzymań doszło w środę, 22 lutego. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do uczelni Collegium Humanum. Jak ustalił „Newsweek”, o uczelni zrobiło się głośno za sprawą błyskawicznych kursów gwarantujących dyplomy MBA. Portal podał również, że zatrzymanych miało zostać sześć osób z najbliższego otoczenia rektora uczelni. Jak przekazuje dziennik, prorektor uczelni miała zostać zatrzymana w domu, została przetransportowana do siedziby uczelni, skąd zabrano jej laptop.

Trwają czynności. Doszło do zatrzymań pracowników. Dzisiaj (w czwartek, 22 lutego – red.) mają być przedstawiane im zarzuty. Po przedstawieniu zarzutów i po przesłuchaniu wszystkich osób prokurator podejmie decyzje, co do zastosowania środków wolnościowych − przekazuje „Super Expressowi” prok. Anna Adamiak, rzecznik prasowy Prokuratora Generalnego.

Sonda
Jak oceniasz pracę CBA?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany