Autor: Marcin Procki Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Warszawy

Anita Włodarczyk najlepszym sportowcem Warszawy

2018-02-03 11:06

Polska młociarka nie miała sobie równych i po raz kolejny odebrała statuetkę. Najlepszym trenerem został pracujący z nią Krzysztof Kaliszewski, prezes Skry Warszawa.

Anita Włodarczyk w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Warszawy jest niepokonana od 2013 roku. W ubiegłym roku sportsmenka zdobyła w Londynie mistrzostwo świata. Podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy odebrała swój piąty z rzędu tytuł Najlepszego Sportowca Roku. Zwycięstwo w tej kategorii oznacza, że Anita Włodarczyk będzie w 2018 roku również - tytułowana Sportową Twarzą Warszawy.

O poszczególnych miejscach w Plebiscycie zdecydowała Kapituła, na której czele znalazła się Irena Szewińska. W podejmowaniu decyzji pomagali jej Dorota Idzi, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Tomasz Majewski, Ryszard Szurkowski oraz Andrzej Supron.

Na kolejnych miejscach Plebiscytu znaleźli się:
2. miejsce – Ewa Nelip – szermierka – UKS Żoliborz
3. miejsce – Zofia Noceti-Klepackaka – żeglarstwo – Legia Warszawa
4. miejsce – Kajetan Kajetanowicz – sporty motorowe, rajdy -  Automobilklub Polski
5. miejsce – Marcin Rudawski – żeglarstwo – MKS „Dwójka” Warszawa
6. miejsce – Sebastian Stasiak – pięciobój nowoczesny – UKS Żoliborz
7. miejsce – Magdalena Piekarska – szermierka, szpada – AZS AWF Warszawa
8. miejsce – Agnieszka Kobus-Zawojska – wioślarstwo – AZS AWF Warszawa
9. miejsce – Weronika Deresz – wioślarstwo – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie
10. miejsce – Patrycja Adamkiewicz – taekwondo olimpijskie – AZS AWF Warszawa

Julia Chmielewska została zwyciężczynią w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku 2017. Młoda i utalentowana pływaczka reprezentuje barwy Warszawskiego Klubu Sportowego Młodzieży Niesłyszącej przy Instytucie Głuchoniemych. Najlepszym trener został Krzysztof Kaliszewski, który po raz czwarty z rzędu odebrał statuetkę w tej kategorii. Tytułem Sportowej Osobowości Roku 2017 został nagrodzony Maciej Hartfil.

W internetowym głosowaniu na najpopularniejszego sportowca wygrała zawodniczka AZS AWF Warszawa Patrycja Adamkiewicz, trenująca taekwondo olimpijskie. VII Charytatywny Bieg Wybiegaj Sprawność został laureatem w kategorii Sportowa Impreza Roku. Z kolei osiemnastoletni Antoni Kałużyński, pływak, reprezentant Legii Warszawa został laureatem tytułu Nadzieja Olimpijska.