Abp Henryk Hoser w szpitalu. Jego stan jest poważny! "Prosimy o modlitwę"

2021-07-31 7:17
Abp Henryk Hoser
Autor: East News Arcybiskup Henryk Hoser trafił do szpitala. "Prosimy o modlitwę"

Abp Henryk Hoser w czwartek znalazł się ponownie w szpitalu. Jak ustalił PAP, jego stan jest poważny. - Proszę wszystkich diecezjan o otoczenie chorego modlitwą – napisał w specjalnym apelu ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, bp Romuald Kamiński.

Arcybiskup Henryk Hoser znów w szpitalu. "Stan jest poważny"

Abp Henryk Hoser po raz kolejny trafił do szpitala. - W czwartek, 29 lipca 2021 roku, ksiądz arcybiskup Henryk Hoser znalazł się ponownie w szpitalu. Stan księdza arcybiskupa seniora jest poważny. Proszę serdecznie wszystkich diecezjan o otoczenie chorego modlitwą indywidualną. Powierzam duszpasterzom pamięć o tej intencji w modlitwie wspólnotowej – wspomnienie w modlitwie powszechnej podczas Eucharystii, podczas adoracji czy różańca itp. Niech towarzyszy Księdzu Arcybiskupowi nasza jedność z nim wyrażona w ofiarowanej w jego intencji modlitwie brewiarzowej – czytamy w apelu opublikowanym na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej.

Zobacz: Czarna seria wśród duchownych. Wczoraj Nycz, dziś Hoser. Arcybiskup trafił do szpitala

Przypomnijmy, że biskup senior w kwietniu 2021 r. zachorował na COVID-19 i trafił do szpitala. Drugi raz był hospitalizowany w maju, tym razem z powodu powikłań po przebytym zakażeniu. 

Arcybiskup Hoser był ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej w latach 2008-2017. Po osiągnięciu wieku emerytalnego papież Franciszek mianował go wizytatorem apostolskim w Medjugorie, mieście w Bośni i Hercegowinie, gdzie – według relacji sześciorga dzieci – w 1981 r. miała objawić się Matka Boża.

Warszawa pożegnała bohatera. Witold Kieżun spoczął na Powązkach Wojskowych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE